PARTNER PORTALU
  • BGK

Perełka w tarnowskim parku

  • GK    11 stycznia 2013 - 20:34
Perełka w tarnowskim parku

Zakończyły się prace remontowe w zabytkowym pałacyku w Parku Strzeleckim. Obecnie trwa instalacja wyposażenia. Po jej zakończeniu do budynku wprowadzi się Galeria Miejska – Biuro Wystaw Artystycznych.
Doprowadzenie budynku do obecnego stanu wymagało wiele pracy i nakładów finansowych. - Przed remontem budynek był kompletną ruiną. Teraz to zupełnie nowa jakość. Wymieniono wszystkie instalacje oraz gruntownie odnowiono wnętrze i elewację.

Remont był możliwy dzięki dofinansowaniu z Małopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego. Całkowity koszt inwestycji to ok. 4,5 mln złotych, wysokość dotacji to ok. 2,7 mln złotych - podkreśla dyrektor Centrum Rozwoju Miasta Krzysztof Madej.

Nowa siedziba miejskiej Galerii to nie tylko budynek. To także doskonałe wyposażenie. Zainstalowano już m.in. system nagłośnienia i oświetlenia, projektor multimedialny oraz zestaw kina studyjnego.

W najbliższym czasie dojdą jeszcze system wystawienniczy do ekspozycji wewnątrz i na zewnątrz obiektu oraz sprzęt audi-video. Dzięki kompleksowemu zagospodarowaniu wnętrza będzie można organizować również wykłady, prelekcje, festiwale, konferencje oraz zajęcia edukacyjne.

- Po zakończeniu wszystkich prac Tarnów zyska znakomicie wyposażone centrum sztuki dysponujące pełną ofertą edukacyjno-kulturalną - mówi zastępca prezydenta Dorota Skrzyniarz.

Rozpoczęcie działalności Galerii Miejskiej w nowej siedzibie zaplanowano na maj.Pierwszym projektem realizowanym w nowych przestrzeniach będzie cykl wystaw „Czego oczy nie widzą, tego sercu nie żal".

- Projekt to prezentacja sztuki współczesnej tworzonej przez artystów międzynarodowych i odnoszącej się do dziedzictwa kultury Małopolski. W organizacji przedsięwzięcia pomagają pieniądze zewnętrzne. To pierwsze środki unijne pozyskane bezpośrednio przez Galerię Miejską - z zadowoleniem podkreśla dyrektor galerii Ewa Łączyńska-Widz.

Celem projektu jest mocne zaznaczenie nowej siedziby BWA na ogólnopolskiej i międzynarodowej mapie sztuki. Tematy wystaw, których będzie w sumie cztery, to wątki historii i kultury Tarnowa i okolic pokazane w ujęciu sztuki współczesnej.

Partnerami projektu są m.in. Zachęta Narodowa Galeria Sztuki w Warszawie, Cricoteka i Muzeum w Dusseldorfie. Jego wartość wynosi blisko 800 tysięcy złotych, dofinansowanie z Małopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego to prawie połowa tej kwoty.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.