PARTNER PORTALU
  • BGK

Pętla poprawi dojazd na PGE Arenę Gdańsk

  • PAP    29 maja 2012 - 19:02
Pętla poprawi dojazd na PGE Arenę Gdańsk

Zakończyła się kolejna inwestycja, która ma poprawić podczas turnieju Euro 2012 dojazd na PGE Arenę Gdańsk. Przy ul. Kochanowskiego zbudowano pętlę, gdzie dojeżdżać będą autobusy przewożące kibiców z lotniska w Rębiechowie.
Koszt tej inwestycji, która powstała na miejscu starej parowozowni i była realizowana od marca, wyniósł 950 tysięcy złotych. Za tę kwotę powstało też oświetlenie i odwodnienie pętli oraz wykonano ogrodzenie od strony torowiska kolejowego.

Tutaj kończyć będą swoją trasę autobusy przewożące na PGE Arenę Gdańsk kibiców z Dworca Lotniczego im. Lecha Wałęsy w Rębiechowie. Właśnie dla nich zorganizowana zostanie specjalna linia o długości 13 kilometrów - dotarcie z lotniska na stadion powinno zająć niespełna 30 minut, a w ciągu godziny autobusy będą mogły przewieźć do 1500 osób.

Na PGE Arenę Gdańsk będzie można również dotrzeć z centrum miasta pociągiem. Licząca 3,5 kilometra trasa z Gdańska Głównego na stadion, po której ostatni pociąg pasażerski kursował w kwietniu 2005 roku, została zmodernizowana za kwotę 6,1 miliona złotych. Z kolei 2,1 miliona kosztowało zbudowanie przystanku Gdańsk Stadion-Expo.

Ta linia będzie funkcjonować podczas czterech spotkań Euro 2012. Pociągi Szybkiej Kolei Miejskiej będą kursować cztery godziny przed oraz trzy godziny po każdym meczu. Składy złożone z dziewięciu wagonów mają odjeżdżać z Gdańska Głównego co 12 minut i bez zatrzymywania trasę pięciu kilometrów pokonają w sześć minut.

Jednorazowo każdym pociągiem, który na tym odcinku rozwija prędkość do 80 km/godz., będzie mogło pojechać 1500 osób.

Po raz pierwszy ta linia została przetestowana 3 maja podczas meczu T-Mobile Ekstraklasy Lechii Gdańsk z Legią Warszawa. Wtedy SKM przewiozła w każdą stronę po pięć tysięcy osób.

Na PGE Arenie Gdańsk rozegrane zostaną podczas mistrzostw Europy cztery spotkania - trzy grupowe i jeden ćwierćfinał. 10 czerwca o godz. 18 Hiszpania zagra z Włochami, 14 czerwca o godz. 20.45 Hiszpania zmierzy się z Irlandią, a 18 czerwca o tej samej porze Hiszpania spotka się z Chorwacją. 22 czerwca także o 20.45 zaplanowano mecz ćwierćfinałowy.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.