PARTNER PORTALU
  • BGK

Piastowska w Białymstoku jak nowa

  • PAP    29 czerwca 2012 - 18:34
Piastowska w Białymstoku jak nowa

98,7 mln zł kosztowała przebudowa ponad 4,5 km ulicy Piastowskiej w Białymstoku, ważnej trasy komunikacyjnej w mieście, zwłaszcza dla ruchu tranzytowego.
W piątek nowy przejazd oddano do użytku. Inwestycja była dofinansowana ponad 52,4 mln zł z UE z Programu Rozwój Polski Wschodniej – poinformowała rzeczniczka prezydenta Białegostoku Urszula Mirończuk.

Droga oddana do użytku łączy dwie obwodnice Białegostoku – śródmiejską, czyli tzw. Trasę Kopernikańską z dużą obwodnicą miasta, tzw. Trasą Generalską – podkreśla urząd miejski. To droga ważna dla kierowców podróżujących do granic z Litwą i Rosją oraz jadących w kierunku Lublina, Rzeszowa czy Warszawy. Droga odciąży też komunikacyjnie centrum Białegostoku.

Prace przy budowie trwały ponad 1,5 roku. Powstała trasa o standardzie drogi głównej przyspieszonej na odcinku od skrzyżowania z ulicą Mieszka I i ulicą Sybiraków do skrzyżowania z przedłużeniem ulicy Andersa, która jest fragmentem obwodnicy Białegostoku.

Nowa inwestycja ma standard drogi głównej na odcinku od skrzyżowania z przedłużeniem ulicy Andersa do skrzyżowania z ulicą Wysockiego. Powstały po dwa pasy ruchu w każdą stronę, skrzyżowania z sygnalizacją świetlną, a także ścieżka rowerowa. Zbudowano też wiadukt nad linią kolejową, most i przepust.
Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.