PARTNER PORTALU
  • BGK

Pięc gwiazdek, tysiące metrów kwadratowych i setka pokoi. Chiński inwestor buduje w Szczecinie

  • PropertyNews.pl/AT    13 marca 2018 - 09:15
Pięc gwiazdek, tysiące metrów kwadratowych i setka pokoi. Chiński inwestor buduje w Szczecinie
Tak będzie wyglądać Zatoka Gorących Źródeł. Inwestorem przedsięwzięcia jest konsorcjum spółek: Tian Yu sp. z o.o. w Szczecinie (lider konsorcjum i właściciel terenu) oraz Recca Investment sp. z o.o. w Szczecinie. (fot.propertynews.pl)

W Szczecinie powstanie pierwszy w Polsce hotel Maritim. W pięciogwiazdkowym obiekcie liczącym 48 tys. mkw. powierzchni użytkowej znajdzie się 458 pokoi hotelowych, zaplecze konferencyjne na 1500 miejsc, strefy wellness i spa. W Zatoce Gorących Źródeł, oprócz hotelu, powstanie również luksusowy apartamentowiec i marina.
Niemiecka sieć hoteli Maritim szykuje debiut w Polsce. Pierwszy hotel sieci powstanie nad jeziorem Dąbie i będzie częścią nowoczesnego kompleksu turystyczno-rekreacyjnego Hot Spring Bay. W Zatoce Gorących Źródeł, oprócz hotelu, powstanie również luksusowy apartamentowiec i marina.

Luksusowy kompleks powstanie przy ul. Portowej w Szczecinie, nad jeziorem Dąbie. Inwestorem przedsięwzięcia jest konsorcjum spółek: Tian Yu sp. z o.o. w Szczecinie (lider konsorcjum i właściciel terenu) oraz Recca Investment sp. z o.o. w Szczecinie.

- Rynek hotelowy w Polsce prężnie się rozwija i jest to dobry moment na tego typu inwestycje deweloperskie – mówi Wu Tianyu, prezes zarządu spółki Tian Yu.

Inwestor już na początku realizacji projektu pozyskał partnera w postaci niemieckiej sieci hotelowej Maritim.

- Cieszymy się na nowy hotel Maritim w Szczecinie, który wyróżnia się doskonałą lokalizacją i wysokiej jakości ofertami kulturalnymi - mówił podczas ceremonii podpisania umowy partnerskiej Peter Wennel, dyrektor zarządzający HMS Hotel Management Services International GmbH. HMS opiekuje się ekspansją Maritim Hotelgesellschaft za granicą od 2004 roku.

Pod parasolem firmy działa obecnie ponad 50 hoteli w Niemczech, Hiszpanii czy w Egipcie, a za około trzy lata - bo tyle potrwa realizacja przedsięwzięcia - przyjmie pierwszych gości również na polskich wybrzeżu.

- Zależało nam na pozyskaniu do współpracy solidnego partnera, dlatego cieszymy się, że podpisaliśmy umowę franczyzową z niemiecką siecią hoteli Maritim - wyjaśnia Wu Tianyu. - Nasz hotel w Szczecinie będzie zarządzany zgodnie ze standardami i normami Maritim - dodaje.

W pięciogwiazdkowym obiekcie liczącym 48 tys. mkw. powierzchni użytkowej znajdzie się 458 pokoi hotelowych, zaplecze konferencyjne na 1500 miejsc, strefy wellness i spa.

Dodatkową atrakcją i magnesem przyciągającym gości ma być tzw. trzeci kurek z wodą solankową w łazienkach. Jak informuje inwestor, niedaleko hotelu powstanie geotermia (na głębokości 2 km pod powierzchnią ziemi znajdują się w tej części Szczecina źródła wody geotermalnej w temp. 70-75 stop. C.).

Oprócz części hotelowej, w skład Zatoki Gorących Źródeł wejdzie również apartamentowiec hotelowy „Spinaker” na 266 apartamentów.

Budowa hotelu wystartuje w październiku 2018 r.

Cały artykuł czytaj tutaj.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.