PARTNER PORTALU
  • BGK

Pięć ofert na modernizację stadionu miejskiego w Bytomiu

  • pt/pap    4 kwietnia 2017 - 12:00
Pięć ofert na modernizację stadionu miejskiego w Bytomiu
Tak ma wyglądać centrum sportowe w Bytomiu (fot.bytom.pl)

Pięć firm złożyło oferty na modernizację stadionu miejskiego w Bytomiu. Najniższa zadeklarowana cena za wykonanie prac wynosi nieco ponad 32 mln zł netto. Planowany remont to jeden z elementów budowy kompleksu sportowego, która ma zakończyć się w 2019 r.
• Wśród firm, które przystąpiły do przetargu są wykonawcy między innymi stadionów w Tychach, Bielsku-Białej, stadionu Widzewa w Łodzi oraz firma modernizująca stadion im. Ernesta Pohla w Zabrzu.

• Postępowanie przetargowe prowadzone jest w formule "Zaprojektuj i buduj"

• Dwie spośród pięciu złożonych ofert mieszczą się w zadeklarowanej przez Bytomski Sport kwocie przeznaczonej na realizacje tej inwestycji.

• Najniższa z ofert wynosi nieco ponad 32 mln złotych netto.

Otwarcie ofert nastąpiło w siedzibie Bytomskiego Sportu - miejskiej spółki, która odpowiedzialna jest za budowę kompleksu sportowego w Bytomiu. Jak informują władze spółki, dwie spośród pięciu złożonych ofert mieszczą się w zadeklarowanej przez Bytomski Sport kwocie przeznaczonej na realizacje tej inwestycji. Najniższa z nich wynosi nieco ponad 32 mln złotych netto.

Postępowanie przetargowe prowadzone jest w formule "Zaprojektuj i buduj", co w praktyce oznacza, że za prace projektowe oraz roboty budowlane będzie odpowiedzialny ten sam wykonawca.

"Planowana modernizacja swoim zakresem obejmie wykonanie trzech trybun wraz z zadaszeniem. Pod trybuną, znajdującą się po południowej stronie, znajdzie się pełne zaplecze meczowe, zgodne z wymogami Polskiego Związku Piłki Nożnej dla drużyn grających w Ekstraklasie" - powiedział prezes Bytomskiego Sportu Jakub Snochowski.

Ocenił, że kwoty zadeklarowane przez wykonawców są "racjonalne" i odpowiadają planowanemu zakresowi prac. "Dla uzyskania oszczędności, planujemy pozostawić istniejące oświetlenie stadionu oraz podgrzewaną płytę boiska, ponieważ te elementy zostały zmodernizowane stosunkowo niedawno i dobrze spełniają swoją funkcję" - dodał Snochowski.

Prace obejmujące modernizację stadionu im. Edwarda Szymkowiaka w Bytomiu przy ul. Olimpijskiej są jednym z trzech zadań realizowanych przez spółkę Bytomski Sport, które złożą się na centrum sportu przy tym obiekcie.

Pozostałe dwa dotyczą budowy wielofunkcyjnej hali sportowej z dwiema taflami lodowiskowymi i basenem do uprawiania piłki wodnej oraz remontu i rozbudowy zespołu boisk treningowych. Obecnie dobiega końca konkurs architektoniczny na wykonanie projektu hali.

Zakończenie budowy kompleksu sportowego planowane jest w 2019 roku. Według szacunków, całkowity koszt inwestycji to 115 mln zł netto.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.