Pięciu chętnych na remont lotniska

  • wnp.pl/pap
  • 08-10-2009
  • drukuj
Najkorzystniejszą pod względem finansowym ofertę złożyło konsorcjum z liderem ILF Consulting Engineers Polska sp. z o.o.

W przetargu na remont płyt lotniskowych we wrocławskim Porcie Lotniczym im. Mikołaja Kopernika oferty złożyło pięć firm. To druga inwestycja, oprócz budowy nowego terminalu, związana z rozbudową portu przed EURO 2012. Port wycenił inwestycję na 3,58 mln zł brutto. W wyborze najkorzystniejszej oferty jedynym kryterium będzie cena. Najkorzystniejszą pod względem finansowym ofertę złożyło konsorcjum z liderem ILF Consulting Engineers Polska sp. z o.o., które zadeklarowało wykonać zadanie za nieco ponad 2 mln zł. W przetargu startują jeszcze cztery firmy.

Zwycięzca przetargu będzie miał 4 miesiące na zaprojektowanie płyty postojowej przed nowym terminalem i 7 miesięcy na pozostałe prace projektowe. Nowa płyta powinna być gotowa do końca przyszłego roku.

Budowany przez polsko-niemieckie konsorcjum Hochtief nowy terminal lotniczy ma być skończony do końca marca 2011. Obecnie na placu budowy trwają prace ziemne i instalacyjne.

 

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

 


KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

ZOBACZ TAKŻE