Pieniądze dla gmin w kujawsko-pomorskim

  • chelmonline.pl
  • 05-09-2011
  • drukuj
Ponad milion złotych otrzymały w 2011 roku gminy wiejskie w kujawsko-pomorskim z powiatów: chełmskiego, krasnostawskiego i włodawskiego na remonty dróg dojazdowych, prowadzących do użytków rolnych. Pieniądze te przekazał samorząd województwa w ramach Funduszu Ochrony Gruntów Rolnych.
Pieniądze dla gmin w kujawsko-pomorskim
Fundusz Ochrony Gruntów Rolnych powstał jeszcze w 1995 roku. W jego ramach gminy mogą starać się o wsparcie finansowe przeznaczane na ochronę terenów rolniczych, ich rekultywację i zagospodarowanie. Pieniądze na ten cel przekazuje samorząd województwa i Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi. Tegoroczne środki zostaną przeznaczone na remonty bądź budowę dróg w 28 gminach. Dotacje dla poszczególnych gmin wahają się w granicach od 35 do 70 tys. zł.

- Pieniądze te poprawią choć trochę sytuację finansową gmin i w całości przeznaczone zostaną na remonty dróg - wyjaśnia wicemarszałek województwa kujawsko-pomorskiego Krzysztof Grabczuk (zabierz głos/oceń marszałka). - Potrzeby są znacznie większe, dlatego to nie ostatnia pomoc na jaką możemy liczyć. W 2010 roku powiaty chełmski, krasnostawski i włodawski podzieliły się kwotą  ponad 1,3 miliona złotych z FOGRu. W następnych latach środki te pojawią się ponownie - zapewnia wicemarszałek. Podobał się artykuł? Podziel się!

 


KOMENTARZE (1)ZOBACZ WSZYSTKIE

województwo moje widzę ogromne :)

geograf, 2011-09-05 09:41:23 odpowiedz

ZOBACZ WSZYSTKIE


ZOBACZ TAKŻE