PARTNER PORTALU
  • BGK

Pieniądze na drogi w kujawsko-pomorskim

  • PAP    30 listopada 2012 - 19:12
Pieniądze na drogi w kujawsko-pomorskim

Wojewoda kujawsko-pomorski ogłosił uzupełniający nabór wniosków samorządów do Narodowego Programu Przebudowy Dróg Lokalnych w 2013 r. Funduszy do podziału będzie mniej, ale dotacje mogą pokryć nawet połowę kosztów inwestycji.
W 2013 r. na program budowy i przebudowy dróg lokalnych rząd przeznaczył 0,5 mld zł, a nie 1 mld zł, jak wcześniej planowano. W ramach tego programu kujawsko-pomorskie samorządy mogły liczyć uprzednio na 60,2 mln zł dotacji, a po zmianach 30,1 mln zł.

"Korzystną zmianą dla samorządów jest (...) możliwość otrzymania na zakwalifikowane projekty 50 proc., a nie 30 proc. środków z budżetu państwa, jak to było we wcześniejszym naborze. Daje to szanse udziału tym samorządom, których do tej pory nie było stać na planowanie tego typu przedsięwzięć" - podkreślił Bartłomiej Michałek, rzecznik wojewody kujawsko-pomorskiego.

Jak zaznaczył, samorządy, które złożyły wnioski w naborze wrześniowym, mogą je aneksować, tak aby otrzymać większą kwotę dofinansowania, mogą też złożyć nowe wnioski. Dofinansowaniu w ramach programu podlegają zadania w zakresie przebudowy, budowy oraz remontów dróg publicznych zaliczonych do kategorii powiatowych lub gminnych.

W ramach zakończonego w październiku naboru zakwalifikowało się wstępnie 70 inwestycji (21 powiatowych i 49 gminnych) na łączną kwotę dofinansowania ponad 53,7 mln zł. Obecnie, gdy pula do podziału jest mniejsza, szansę na dofinansowanie mają wnioski najwyżej ocenione.

Wnioski w dodatkowym naborze można składać do 19 grudnia br. Po tym terminie komisja wojewódzka ustali wstępną listę projektów, która po zatwierdzeniu przez wojewodę zostanie ogłoszona na stronie Biuletynu Informacji Publicznej Kujawsko-Pomorskiego Urzędu Wojewódzkiego w Bydgoszczy. Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.