PARTNER PORTALU
  • BGK

Pieniądze na sport we Włocławku

  • KB    6 maja 2010 - 13:26

Samorząd województwa kujawsko-pomorskiego wsparł rozbudowę bazy sportowej na terenie Włocławka i powiatu włocławskiego.
Sale gimnastyczne i hale sportowe we Włocławku, Choceniu, Smólniku i Boniewie, trzy „Orliki”, a także przystań sportów wodnych i płyta lekkoatletyczna – to niektóre z kilkunastu przedsięwzięć, na realizację których urząd marszałkowski przeznaczył w tym roku ponad 4,5 mln zł.

- Zwracamy szczególną uwagę na to, by nowe oraz nowoczesne obiekty sportowe  powstawały w tych miejscach, w których ich brakuje, aby każdy mieszkaniec regionu miał do nich swobodny i bliski dostęp – tłumaczy marszałek Piotr Całbecki.

We Włocławku dofinansowanie trafi między innymi na budowę sali gimnastycznej przy Zespole Szkół Elektrycznych. W ramach tej inwestycji powstaje sala ze składanymi trybunami na około 200 widzów, siłownia oraz pomieszczenia szatniowo-socjalne. W ubiegłym roku samorząd województwa dofinansował to przedsięwzięcie kwotą pół miliona złotych. W tym roku przeznaczyliśmy na ten cel kolejny milion złotych.

Przeznaczono też wsparcie na rozbudowę obiektów włocławskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji. W ramach tego przedsięwzięcia zmodernizowane zostanie boisko piłkarskie oraz powstanie arena lekkoatletyczna.

Kolejne 240 tys. zł przeznaczono w tym roku na dofinansowanie budowy przystani sportów wodnych przy WTW i modernizację ujścia Zgłowiączki. Planowany termin oddania obiektu do użytku to 2013 rok. W ramach inwestycji powstanie budynek przystani wodnej wraz z bazą treningową, kładka piesza przez rzekę Zgłowiączkę, basen postojowy dla jednostek pływających, slip z wyciągarką, pomosty cumownicze oraz oświetlenie obiektu.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.