PARTNER PORTALU
  • BGK

Pieniądze z rezerwy na most i karetki

  • PAP    23 maja 2014 - 15:55

Podkarpacie otrzymało z rezerwy budżetowej dodatkowe ponad 5,5 mln zł. Pieniądze zostaną przeznaczone m.in. na budowę mostu w miejscowości Pastwiska i zakup dwóch karetek - poinformowała rzeczniczka wojewody podkarpackiego Małgorzata Oczoś-Błądzińska.
Ponad 3,5 mln zł z dodatkowych pieniędzy przeznaczone zostanie na wybudowanie nowego mostu na rzece Wisłok w miejscowości Pastwiska.

Jak podkreśliła rzeczniczka, o wsparcie tej inwestycji wnioskowali do wojewody starosta sanocki i wójt gminy Rymanów. "Całkowity koszt budowy mostu to ok. 4,4 mln zł. Wymagany ustawowy wkład własny samorządu to prawie 889 tys." - dodała.

Obecny most na rzece Wisłok w Pastwiskach ma 80 lat i jest w fatalnym stanie technicznym. W ostatnim czasie mogły przez niego przejeżdżać pojazdy o wadze do 6 ton. Cięższe pojazdy zmuszone były przeprawiać się bezpośrednio przez rzekę w jej najpłytszym miejscu.

Oprócz budowy mostu pieniądze z rezerwy budżetowej przeznaczone będą także na dofinansowanie zakupu dwóch ambulansów sanitarnych dla szpitali w Stalowej Woli (120 tys. zł) oraz w Krośnie (280 tys. zł.)

Natomiast szpital w Mielcu otrzymał 1,6 mln zł, które przeznaczone będzie na rozbudowę istniejącego budynku pralni, gdzie powstać mają m.in. garaże dla karetek.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.
NAJPOPULARNIEJSZE W PORTALU
NAJNOWSZE WIADOMOŚCIWyszukiwarki

Polecane oferty: