PARTNER PORTALU
  • BGK

Pierwszą część wschodniej obwodnicy Wojnicza już przejezdna

  • PAP    6 września 2013 - 14:27

Wojnicz w woj. małopolskim od piątku korzysta z pierwszej części wschodniej obwodnicy w ciągu drogi wojewódzkiej nr 975, biegnącej od Dąbrowy Tarnowskiej do Zakliczyna. Inwestycja o łącznej wartości 53,6 mln zł realizowana jest dzięki unijnej dotacji.
W piątek oddana została do użytku pierwsza, północna część obwodnicy o długości ok. 2,3 km, której wykonawcą była firma Energopol z Krakowa. Koszt budowy tego odcinka wyniósł prawie 13,4 mln zł.

Wciąż trwa budowa 4,7-kilometrowej części południowej. Zakończenie wszystkich prac planowane jest pod koniec 2014 roku.

Jak podkreślają władze województwa małopolskiego, dzięki obwodnicy polepszy się komfort podróży oraz bezpieczeństwo mieszkańców.

Jednym z głównych celów przedsięwzięcia jest wyprowadzenie ruchu tranzytowego z Wojnicza i miejscowości ościennych: Wielkiej Wsi, Dębiny Łętowskiej i Dębiny Zakrzowskiej. Zostanie on przeniesiony na obrzeża, w okolice m.in. rozwijającej się strefy przemysłowej Zielony Park Przemysłowy w Wojniczu.

Całkowita wartość projektu to około 53,6 mln zł, z czego 42,3 mln zł stanowi unijna dotacja z Małopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego.

Obwodnica jest fragmentem drogi wojewódzkiej nr 975, stanowiącej ciąg komunikacyjny łączący gminy położone we wschodniej części województwa małopolskiego z ośrodkami zlokalizowanymi centralnie, jak Dąbrowa Tarnowska, Tarnów i Nowy Sącz. Droga ma połączenie z siecią dróg krajowych nr 4, 73 i 75.

Wojnicz od 2007 roku ma obwodnicę w ciągu drogi krajowej nr 4 Kraków-Tarnów, która wcześniej przebiegała przez jego centrum i tam krzyżowała się z drogą wojewódzką 975.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.