PARTNER PORTALU
  • BGK

Pierwsza hala parku logistycznego w Młynach już w kwietniu

  • PAP/JL    3 lutego 2016 - 07:46
Pierwsza hala parku logistycznego w Młynach już w kwietniu

W połowie kwietnia otwarta zostanie pierwsza hala w ramach parku logistycznego Waimea Logistic Park Korczowa. Fot. Mat. prasowe

W połowie kwietnia br. otwarta zostanie pierwsza hala w ramach parku logistycznego Waimea Logistic Park Korczowa.
Inwestycja za 110 mln zł powstaje w miejscowości Młyny koło przejścia granicznego z Ukrainą w Korczowej na Podkarpaciu. Pierwsza z trzech hal, która ma być gotowa w kwietniu, będzie mieć 7,2 tys. mkw. Koszt jej powstania to 26 mln zł.

Z parku korzystać mają przede wszystkim polskie firmy eksportujące żywność na wschód oraz przedsiębiorstwa z Doliny Lotniczej.

Park będzie znajdował się niespełna 3 km od przejścia granicznego w Korczowej i w pobliżu węzła autostrady A4. Codziennie granicę na tym przejściu przekracza ok. 450 ciężarówek.

W ramach Waimea Logistic Park Korczowa na 12-hektarowej działce powstaną docelowo trzy hale magazynowe o łącznej powierzchni 50 tys. mkw. wraz z powierzchnią biurową, parkingami, możliwością produkcji i skorzystania z usług logistycznych.

Wszystkie budynki będą miały m.in. funkcję wysokiego składowania oraz magazynowania produktów spożywczych w temperaturze od 6 do minus 25 stopni C. Na terenie parku funkcjonować będą agencje celne, punkty odprawy celnej oraz kantor wymiany walut. Według szacunków pracę na terenie parku może znaleźć nawet 2 tys. osób.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.
NAJPOPULARNIEJSZE W PORTALU
NAJNOWSZE WIADOMOŚCIWyszukiwarki

Polecane oferty: