PARTNER PORTALU
  • BGK

Pierwsza warmińska schetynówka

  • Gazeta Wyborcza Olsztyn    9 października 2009 - 15:38

To pierwsza "schetynkówka" oddana do użytku w powiecie olsztyńskim. Teraz samorządy mają szanse otrzymać kolejne rządowe dotacje na modernizację wojewódzkiej infrastruktury.
Mieszkańcy gminy Dywity od wielu lat alarmowali, że asfalt na drodze do Różnowa jest w tragicznym stanie i nie nadaje się do użytku. Podziurawiona nawierzchnia przypominała szwajcarski ser. Jej remont okazał się możliwy dopiero w 2008 roku, kiedy ruszył Narodowy Program Przebudowy Dróg Lokalnych 2008-2011, czyli tzw. schetynówki.

W czwartek Mirosław Pampuch, starosta olsztyński wziął udział w uroczystym oddaniu drogi do użytku. Zmodernizowany odcinek z Różnowa do Dywit ma prawie 4 km długości. Robotnicy poszerzyli drogę z 4 do 6 metrów w oparciu o nową technologię, która polega m.in. na wykonaniu podwójnej nawierzchni drogowej. Po remoncie chodnik ma 1,5 m szerokości. Przy ulicy powstały również dwie zatoki autobusowe. Wartość inwestycji to 4 mln 475 tys. zł. Remont drogi sfinansowało Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji, starostwo powiatowe oraz gmina Dywity. Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.