PARTNER PORTALU
  • BGK

Pierwsze drogi przy stadionie zakończone

  • PAP    18 sierpnia 2011 - 14:20
Pierwsze drogi przy stadionie zakończone

Zakończył się pierwszy, podstawowy etap budowy infrastruktury drogowej wokół stadionu piłkarskiego na Euro 2012 we Wrocławiu.
W ramach inwestycji zbudowano lub całkowicie przebudowano dwie ulice i dwa ronda.

Jak powiedział w czwartek na konferencji prasowej kierownik projektu ze spółki Wrocławskie Inwestycje Wojciech Kaim, realizacja inwestycji stanowiła jeden z kluczowych elementów nowej sieci połączeń drogowych w stolicy Dolnego Śląska i miała na celu umożliwienie szybkiego połączenia stadionu m.in. z lotniskiem, Autostradową Obwodnicą Wrocławia i Obwodnicą Śródmiejską.

Czytaj też: Ponad 230 głośników na stadionie we Wrocławiu

W ramach projektu jako pierwsza zbudowana została przebiegająca tuż przy stadionie Aleja Śląska. „To pierwsza ulica we Wrocławiu, która ma w sumie pięć pasów ruchu. Dwa pasy w dwóch kierunkach i dodatkowy, środkowy pas, który w razie potrzeby można uruchomić w jednym lub drugim kierunku” – podkreślił Kaim.

Druga część inwestycji zakładała przebudowę ul. Królewieckiej. Droga po zakończeniu prac ma obecnie dwa pasy ruchu w każdą stronę, obustronne chodniki i ścieżki rowerowe, przystanki komunikacyjne oraz dwa ronda.

Wartość inwestycji to ponad 31 mln zł, a projekt został dofinansowany z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego dla Województwa Dolnośląskiego na lata 2007–2013.

Obecnie kończą się prace na ulicach Lotniczej i Kosmonautów, otaczających stadion od strony południowej. Natomiast w marcu 2012 r. ma zostać ukończona przebudowa leżącej na północny zachód od stadionu ul. Pilczyckiej i budowa linii tramwajowej do nowego stadionu.

Wrocławski stadion ma mieścić ok. 42 tys. widzów. Będzie obiektem wielofunkcyjnym, na którym, oprócz meczów piłkarskich, można będzie organizować np. koncerty. Pod trybunami znajdą się cztery niezależne budynki, w których powstanie m.in. największy we Wrocławiu klub fitness, kasyno, dyskoteka oraz sale konferencyjne i biurowe.

Pierwszą imprezą, która odbędzie się na nowym obiekcie, są zaplanowane na 3 września wyścigi ciężarówek Monster Jam. 10 września we Wrocławiu odbędzie się walka Tomasza Adamka z Ukraińcem Witalijem Kliczką o bokserskie mistrzostwo świata wagi ciężkiej organizacji WBC, a tydzień później koncert George'a Michaela.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.