PARTNER PORTALU
  • BGK

Pierwsze nowe tory na ul. Nowowiejskiej we Wrocławiu (zdjęcia)

  • AT    7 listopada 2014 - 11:52

Widać już pierwsze fragmenty torowiska na przebudowywanej ul. Nowowiejskiej. Drogowcy układają codziennie po kilka metrów nowych torów. Do zrobienia została im jeszcze nawierzchnia drogi i chodniki.
Widać już pierwsze efekty prac na ul. Nowowiejskiej (odcinek między skrzyżowaniem z ul. Wyszyńskiego i Prusa). Drogowcy ułożyli już fragment torowiska, odświeżają też słupy przytrzymujące sieć trakcyjną i przygotowują się do wyłożenia nawierzchni oraz budowy chodników.

Wcześniej kilka miesięcy pracowali przy infrastrukturze podziemnej, bo inwestycja zakładała także wymianę sieci wodno-kanalizacyjnej. Wykonawca powoli przygotowuje się też do drugiego etapu prac, który dodatkowo obejmie fragment od skrzyżowania z ul. Prusa do ul. Piastowskiej.

Warto przy tym podkreślić, że szyny po modernizacji nie tylko umożliwią szybszy przejazd tramwajom, ale będą również bardziej przyjazne dla mieszkańców. Są wykonywane  w najwyższej technologii i przejazd tramwaju będzie dużo mniej słychać.

Czytaj też:  Deszcz unijnych pieniędzy na tramwaje

Warta nieco ponad 20 mln zł przebudowa ul. Nowowiejskiej przebiega zgodnie z harmonogramem. Na odcinku przewidzianym do przebudowy korygowany ma być także układ skrzyżowań. Poprawienia tzw. geometrii wymaga zwłaszcza skrzyżowanie Nowowiejskiej z ul. Prusa. Zakres robót obejmuje także torowisko i chodniki. Powstaje nowa ścieżka rowerowa.

Zamknięty obecnie odcinek ulicy ma być gotowy na przełomie 2014/2015 r. Następnie rozpoczną się roboty między ulicami Prusa i Piastowską, które potrwają do jesieni 2015 r.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.