Pierwsze nowe tory na ul. Nowowiejskiej we Wrocławiu (zdjęcia)

Widać już pierwsze fragmenty torowiska na przebudowywanej ul. Nowowiejskiej. Drogowcy układają codziennie po kilka metrów nowych torów. Do zrobienia została im jeszcze nawierzchnia drogi i chodniki.

Widać już pierwsze efekty prac na ul. Nowowiejskiej (odcinek między skrzyżowaniem z ul. Wyszyńskiego i Prusa). Drogowcy ułożyli już fragment torowiska, odświeżają też słupy przytrzymujące sieć trakcyjną i przygotowują się do wyłożenia nawierzchni oraz budowy chodników.

Wcześniej kilka miesięcy pracowali przy infrastrukturze podziemnej, bo inwestycja zakładała także wymianę sieci wodno-kanalizacyjnej. Wykonawca powoli przygotowuje się też do drugiego etapu prac, który dodatkowo obejmie fragment od skrzyżowania z ul. Prusa do ul. Piastowskiej.

Warto przy tym podkreślić, że szyny po modernizacji nie tylko umożliwią szybszy przejazd tramwajom, ale będą również bardziej przyjazne dla mieszkańców. Są wykonywane  w najwyższej technologii i przejazd tramwaju będzie dużo mniej słychać.

Czytaj też:  Deszcz unijnych pieniędzy na tramwaje

Warta nieco ponad 20 mln zł przebudowa ul. Nowowiejskiej przebiega zgodnie z harmonogramem. Na odcinku przewidzianym do przebudowy korygowany ma być także układ skrzyżowań. Poprawienia tzw. geometrii wymaga zwłaszcza skrzyżowanie Nowowiejskiej z ul. Prusa. Zakres robót obejmuje także torowisko i chodniki. Powstaje nowa ścieżka rowerowa.

Zamknięty obecnie odcinek ulicy ma być gotowy na przełomie 2014/2015 r. Następnie rozpoczną się roboty między ulicami Prusa i Piastowską, które potrwają do jesieni 2015 r.

Podobał się artykuł? Podziel się!

 


KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

ZOBACZ TAKŻE