PARTNER PORTALU
  • BGK

Pierwsze samochody pojechały autostradą

  • PAP    23 maja 2012 - 07:25
Pierwsze samochody pojechały autostradą

Pierwszy z pięciu odcinków autostrady A2 został oddany do użytku – poinformowała w środę nad ranem Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad.
Chodzi o 7-kilometrowy odcinek Konotopa – Pruszków. To odcinek położony najbliżej Warszawy. Głównym wykonawcą był Budimex. Pozwolenie na użytkowanie zostało wydane w poniedziałek.

Jak poinformowała dyrekcja, pierwsze samochody pojechały autostradą w nocy z wtorku na środę. „Droga została udostępniona natychmiast po pozytywnej opinii komisji odbiorowej. Otwarcia kolejnych odcinków spodziewane są w najbliższych dniach” – poinformowała w komunikacie GDDKiA.

Według informacji przekazanych przez dyrekcję, prace na pozostałych odcinkach autostrady A2 dobiegają końca. Wykonawca odcinka B – czyli Mostostal Warszawa – kończy układanie ostatniej warstwy ścieralnej.

Najbardziej widoczne są postępy w układaniu warstw bitumicznych na odcinkach A i C, porzuconych przez chińskie konsorcjum Covec i kończone przez firmy Eurovia i Bogl a Krysl.

„Warstwa wiążąca leży już na niemal całym odcinku A, a wykonawca układa ostatnią warstwę ścieralną. Największy postęp robót widać na odcinku C – podbudowa bitumiczna ułożona jest już na ponad 94 proc. długości odcinka, warstwa wiążąca na blisko 90 proc.” – poinformowali drogowcy.

Termin oddania autostrady między Strykowem a Konotopą to październik br., z tym że ma ona być przejezdna na Euro 2012.
Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.