PARTNER PORTALU
  • BGK

Pierwsze sztuczne lodowisko na Mazurach

  • PAP    15 marca 2011 - 22:00

Pierwsze na Mazurach kryte lodowisko, z płytą o powierzchni 30 na 60 metrów i widownią dla 280 osób, oficjalnie otwarto we wtorek w Giżycku. W przyszłości mają tu trenować kluby sportowe z całej Polski - poinformowały władze miasta.
Podczas wtorkowej uroczystości otwarcia obiektu odbyły się pokazy z udziałem zawodników Polskiego Związku Łyżwiarstwa Figurowego, na czele z dwukrotną olimpijką (1994, 1998) Anną Rechnio. Były również pokazy łyżwiarstwa szybkiego na torze krótkim, czyli short tracku, w wykonaniu zawodników MKS Juvenia Białystok.

Jak poinformowała Małgorzata Kulas z giżyckiego urzędu miasta zainteresowanie treningami na nowym lodowisku sygnalizują kluby z całej Polski. Drużyny chcą organizować na Mazurach obozy sportowe i rozgrywki.

Mazurskie Centrum Sportów Lodowych - bo tak nazwano obiekt - zaopatrzone jest w boksy dla zawodników, szatnie z sanitariatami, pomieszczenia techniczne i wypożyczalnię łyżew. Na piętrze znajduje się kawiarnia i pokoje klubowe. Budynek ma windę i jest przystosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych. W hali może przebywać jednorazowo 500 osób, w tym 150 na tafli. Właścicielem obiektu jest Giżycko.

Budowa krytego lodowiska kosztowała ponad 12 mln zł i została dofinansowana przez Ministerstwo Sportu i Turystyki oraz programy unijne. Mimo, że oficjalnego otwarcia dokonano we wtorek, obiekt był czynny już od końca stycznia. W ciągu miesiąca korzysta z niego 30 tys. osób. Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.