PARTNER PORTALU
  • BGK

Pierwsze umowy na przebudowę dróg

  • PAP    28 marca 2011 - 16:20
Pierwsze umowy na przebudowę dróg

Wojewoda podkarpacka Małgorzata Chomycz w najbliższym czasie podpisze z samorządami pierwszych siedem umów w ramach programu przebudowy dróg lokalnych. W sumie na Podkarpacie w tym roku trafi blisko 60 mln zł z tego programu.
Jak poinformowała rzeczniczka wojewody Małgorzata Oczoś, do trzeciej edycji Narodowego Programu Przebudowy Dróg Lokalnych zakwalifikowane zostały 63 projekty z Podkarpacia; 47 dotyczy dróg gminnych i 16 powiatowych.

- W wyniku zaplanowanych inwestycji w naszym województwie zostaną przebudowane 184 km dróg. Jeśli podczas przetargów uda się uzyskać oszczędności, wówczas dofinansowane będą kolejne zadania z listy rezerwowej - dodała.

Zaznaczyła, że niebawem wojewoda podpisze siedem umów z samorządami, które rozstrzygnęły już przetargi. Oczoś podkreśliła, że samorządy mają czas na wyłonienie wykonawców do końca marca.

Wśród umów, które czekają na podpis wojewody, są inwestycje z gmin m.in. Chorkówka, Jasienica Rosielna, Korczyna i Pruchnik.

Do tej pory w ramach pierwszej i drugiej edycji NPPDL na Podkarpaciu przebudowano 428,6 km dróg. Koszt inwestycji wyniósł ponad 245 mln zł, w tym z budżetu państwa na ten cel przeznaczono 120 mln zł. W ramach programu gminy i powiaty mogą starać się o refundację do połowy kosztów inwestycji drogowych.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.