PARTNER PORTALU
  • BGK

Pierwszy czterogwiazdkowy hotel w Dąbrowie Górniczej

  • pt    6 września 2016 - 00:00
Pierwszy czterogwiazdkowy hotel w Dąbrowie Górniczej
Nowy hotel w Dąbrowie (fot.mat.prasowe)

W Dąbrowie Górniczej otwarto czterogwiazdkowy hotel sieci Holiday Inn, pierwszy w województwie śląskim, z miejscowymi - zagłębiowskimi akcentami.
 Hotel ma 160 klimatyzowanych pokoi, 6 sal konferencyjnych (20 – 300 osób), salę balową o powierzchni 300 m2 , która może stać się też wystawienniczą. Na 9 kondygnacji mieści się "Reden Panorama Bar", z którego okien rozpościera się piękny widok na Dąbrowę Górniczą, Sosnowiec i inne sąsiednie miasta. Budynek posiada bezpośrednie połączenie z Parkiem Wodnym Nemo-Wodny Świat.

Dąbrowski Holiday Inn od innych hoteli tej sieci wyróżniają regionalne odniesienia, które przypominają, że obiekt stoi w Zagłębiu. W pokojach znajdują się zdjęcia Dąbrowy Górniczej, w tym m.in. parku Zielona czy jeziora Pogoria III. Zagłębiowskie akcenty znajdziemy także w hotelowej restauracji, nazwanej "Zagłębie Smaku".

Budowa obiektu trwała 2 lata i kosztowała prawie 60 mln zł. Spółka Hotel Commercial Investment, będąca właścicielem hotelu liczy na klientów komercyjnych i biznesowych, odwiedzających pobliskie targi Expo Silesia oraz inne imprezy wystawiennicze odbywające się w Katowicach, a także gości Katowickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej.

Holiday Inn w Dąbrowie Górniczej na tą chwilę zatrudnia 65 osób. Wraz ze wzrostem obłożenia, liczba ta ma ulec zwiększeniu.

 

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.