PARTNER PORTALU
  • BGK

Pierwszy czterogwiazdkowy hotel w Dąbrowie Górniczej

  • pt    6 września 2016 - 00:00
Pierwszy czterogwiazdkowy hotel w Dąbrowie Górniczej

Nowy hotel w Dąbrowie (fot.mat.prasowe)

W Dąbrowie Górniczej otwarto czterogwiazdkowy hotel sieci Holiday Inn, pierwszy w województwie śląskim, z miejscowymi - zagłębiowskimi akcentami.
 Hotel ma 160 klimatyzowanych pokoi, 6 sal konferencyjnych (20 – 300 osób), salę balową o powierzchni 300 m2 , która może stać się też wystawienniczą. Na 9 kondygnacji mieści się "Reden Panorama Bar", z którego okien rozpościera się piękny widok na Dąbrowę Górniczą, Sosnowiec i inne sąsiednie miasta. Budynek posiada bezpośrednie połączenie z Parkiem Wodnym Nemo-Wodny Świat.

Dąbrowski Holiday Inn od innych hoteli tej sieci wyróżniają regionalne odniesienia, które przypominają, że obiekt stoi w Zagłębiu. W pokojach znajdują się zdjęcia Dąbrowy Górniczej, w tym m.in. parku Zielona czy jeziora Pogoria III. Zagłębiowskie akcenty znajdziemy także w hotelowej restauracji, nazwanej "Zagłębie Smaku".

Budowa obiektu trwała 2 lata i kosztowała prawie 60 mln zł. Spółka Hotel Commercial Investment, będąca właścicielem hotelu liczy na klientów komercyjnych i biznesowych, odwiedzających pobliskie targi Expo Silesia oraz inne imprezy wystawiennicze odbywające się w Katowicach, a także gości Katowickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej.

Holiday Inn w Dąbrowie Górniczej na tą chwilę zatrudnia 65 osób. Wraz ze wzrostem obłożenia, liczba ta ma ulec zwiększeniu.

 

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.