PARTNER PORTALU
 • BGK

Pierwszy etap budowy Trasy Północnej

 • KB/ UMSz    10 sierpnia 2010 - 21:29

Rozpoczęła się budowa Trasy Północnej – drogi, która docelowo ma połączyć Niebuszewo z Szosą Polską.
Trasa Północna to jedna ze strategicznych inwestycji, która pozwoli w przyszłości na skomunikowanie tej części z miasta z drogą wylotową w kierunku Polic a następnie Obwodnicą Zachodnią Szczecina i przeprawą Police – Święte.

Jak informują władze Szczecina, dzięki inwestycji zwiększone zostanie bezpieczeństwo na drogach oraz poprawiona będzie płynność ruchu w kierunku Polic. Dzięki wymianie infrastruktury podziemnej uregulowana zostanie gospodarka wodno – ściekowa.

Całość prac związanych z budową Trasy Północnej została podzielona na trzy etapy.

Obecnie rozpoczyna się budowa pierwszego etapu prac - przebudowa ul. Warcisława, której koszt wyniesie 22 miliony złotych.

Docelowo Trasą Północną pojadą także tramwaje – pomiędzy jezdniami powstanie pas zieleni, na którym w przyszłości zostanie wybudowane torowisko tramwajowe.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (3)

 • Marcin, 2010-08-11 20:24:24

  Dobrze, że robią miejsce pod trasy tramwajowe w przyszłości. Szczecinowi brakuje postulowanego zachodniego obejścia miasta wraz z tunelem pod torem wodnym do Świnoujścia oraz w końcu 2 linii szybkiego tramwaju. Czekam na te 2 rzeczy.
 • sailor, 2010-08-11 11:45:24

  Takich pasów zieleni jest już w Szczecinie kilka, ale tras tramwajowych jakoś nie przybyło. Traktujmy to więc raczej na rezerwę terenu pod następne pasy jezdni, które w niedalekiej przyszłości staną się koniecznością na tym kierunku. Mam nadzieję, że władze zadbają o zieleń wzdłuż nowych tras, co je...st wizytówką Szczecina, ale ostatnio jakoś decydenci o tym zapomnieli. czy tak trudno przewidzieć w kosztorysie pozycję na zadrzewienia i krzewy, a nie tylko na trawę.  rozwiń
 • Aleks ze Świdwina, 2010-08-10 23:43:38

  Dobrze, że w końcu zaczęli tą tak potrzebną inwestycję. To dobrze świadczy o Szczecinie. Teraz czekam tylko na porządną trasę Szczecińskiego Szybkiego Tramwaju. Niech to miasto w końcu powstanie z kolan.