PARTNER PORTALU
  • BGK

Pierwszy inwestor w przemyskiej podstrefie

  • PAP    19 sierpnia 2011 - 15:24
Pierwszy inwestor w przemyskiej podstrefie

Firma REM II produkująca stolarkę okienną, zainwestuje w przemyskiej podstrefie Tarnobrzeskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej 5,7 mln zł.
Za tę sumę na działce o pow. 2,5 ha wybuduje nowy zakład produkcyjny. To pierwszy inwestor na tym terenie.

Jak przypomniał w piątek na konferencji prasowej prezydent Przemyśla Robert Choma (zabierz głos/oceń prezydenta), przemyska podstrefa ma ponad 40 ha powierzchni i powstała w 2006 r.

„Dotychczas wielu przedsiębiorców pytało nas o możliwości zainwestowania, ale kiedy dowiadywali się, że tereny nie są uzbrojone, zniechęcali się. Dlatego postaraliśmy się o unijne dofinansowanie i obecnie zbroimy działkę, kosztem ponad 20 mln zł; z czego większość to środki UE. Nie ma już zatem przeszkód w zainwestowaniu w naszej podstrefie” – dodał Choma.

Uzbrojenie przemyskich terenów inwestycyjnych będzie polegało m.in. na budowie dróg dojazdowych oraz dróg wewnętrznych. Wybudowane zostaną również sieci wodociągowe i kanalizacyjne. Realizacja inwestycji planowana jest do połowy 2012 r. Prace wykonuje firma Mota-Engil Central Europe.

Prezes spółki REM II Andrzej Pichur powiedział podczas konferencji, że firma wygrała przetarg i kupiła za ponad 370 tys. zł działkę o pow. 2,5 ha. Otrzymała już również pozwolenie na prowadzenie działalności gospodarczej na terenie Tarnobrzeskiej SSE, do której należy przemyska podstrefa.

„Planujemy wybudować, jeszcze w tym roku, nowy zakład produkujący stolarkę okienną. Będzie on miał powierzchnię 5 tys. m. kw.; produkcja powinna ruszyć w przyszłym roku” – dodał.

Zaznaczył, że na razie nie chce deklarować, ile osób znajdzie zatrudnienie. „Wszystko zależeć będzie od tego, ile zamówień uda nam się uzyskać” – powiedział Pichur.

Prezydent Przemyśla podkreślił, że prowadzone są już kolejne rozmowy z inwestorami, którzy są zainteresowani terenami inwestycyjnymi. „Liczymy, że nasze położenie, czyli bardzo blisko granicy z Ukrainą, skłoni inwestorów do ulokowania u nas swoich firm. Sądzę, że szczególnie z branży budowlanej i logistycznej” – powiedział Choma.

Drugi przetarg na zakup nieruchomości w podstrefie i prowadzenie w niej działalności gospodarczej powinien być rozpisany jeszcze w tym roku.

Przemyska firma REM II powstała w 1997 r. zajmuje się produkcją stolarki okiennej; 30 proc. jej produkcji jest eksportowanych m.in. do Włoch i Francji. Spółka zatrudnia 120 osób; razem z podwykonawcami, którzy pracują na jej zlecenie jest to ponad 200 osób.

Tarnobrzeska Specjalna Strefa Ekonomiczna Euro-Park powstała w 1997 r.; wydała dotychczas ponad 200 zezwoleń, a nakłady inwestycyjne wyniosły ponad 5,9 mld zł; dzięki strefie powstało ok. 20 tys. nowych miejsc pracy.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.