PARTNER PORTALU
  • BGK

Pionierska umowa o PPP w Nowym Sączu podpisana

  • AW    5 marca 2015 - 12:17
Pionierska umowa o PPP w Nowym Sączu podpisana

Umowę o PPP dla sądu w Nowym Sączu podpisano 5 marca (fot.fotolia)

5 marca dyrektor Sądu Okręgowego w Nowym Sączu oraz przedstawiciele Warbud-Infrastruktura podpisali umowę o partnerstwie publiczno-prywatnym.
Przypomnijmy, przedmiotem umowy jest zaprojektowanie, sfinansowanie, budowa i utrzymanie budynku Sądu Rejonowego przy ul. Grunwaldzkiej w Nowym Sączu. To pierwszy w Polsce projekt PPP realizowany przez administrację rządową.

Wartość umowy opiewa na kwotę niemal 123 mln zł, zaś termin realizacji inwestycji wynosi maksymalnie 39 miesięcy.

- To wielkie święto całego środowiska zaangażowanego w promocję PPP w Polsce. Udało się zamknąć bardzo ważny etap postępowania – mówi mec. Rafał Cieślak z Kancelarii Doradztwa Gospodarczego, który doradza stronie publicznej w tym projekcie. – W najbliższych miesiącach czeka nas jeszcze tzw. zamknięcie finansowe projektu i wybór koncepcji architektonicznej, po czym wykonawca będzie mógł przystępować do prac projektowych i realizacji inwestycji – dodaje.

Ekspert spodziewa się, że partner prywatny zrealizuje przedsięwzięcie szybciej, niż zakłada to podpisana umowa.

- Z uwagi na mechanizm wynagradzania partnera, przewidujący rozpoczęcie pierwszych płatności dopiero po oddaniu obiektu do użytkowania, wykonawcy powinno zależeć na sprawnej jego realizacji – mówi Cieślak.

Projekt budowy Sądu Rejonowego w Nowym Sączu ma szanse otworzyć drzwi kolejnym przedsięwzięciom PPP.

– Nie mam wątpliwości, że tak właśnie się stanie – dodaje mec. Rafał Cieślak – luka infrastrukturalna wciąż jest u nas bardzo duża, a dzięki PPP mamy szansę przynajmniej częściowo ją wypełnić. Wyraża nadzieję, że za przykładem Nowego Sącza pójdą również prokuratura, policja i służba więzienna.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.