PARTNER PORTALU
 • BGK

Piotr Gliński: nie mam nic przeciwko zburzeniu Pałacu Kultury i Nauki

 • PAP/rs    14 listopada 2017 - 11:24
Piotr Gliński: nie mam nic przeciwko zburzeniu Pałacu Kultury i Nauki
Nie mam nic przeciwko zburzeniu Pałacu Kultury i Nauki, ale musielibyśmy szybko zbudować w tym miejscu coś sensownego - powiedział minister kultury Piotr Gliński. Fot. Shutterstock.com

Nie mam nic przeciwko zburzeniu Pałacu Kultury i Nauki, ale musielibyśmy szybko zbudować w tym miejscu coś sensownego - powiedział we wtorek wicepremier, minister kultury Piotr Gliński, pytany o pomysły zburzenia PKiN na 100-lecie niepodległości.
Gliński przyznał w radiu RMF FM, że są pomysły, żeby na 100-lecie odzyskania przez Polskę niepodległości zburzyć Pałac Kultury i Nauki. - Ja się akurat tym nie zajmuje. Ja się staram budować. Na przykład w okolicy Pałacu Kultury jest bardzo ciekawa działka z budynkiem szpitala, który w czasie getta był też używamy jako szpital. Chcemy to kupić i przeznaczyć na budowę muzeum getta warszawskiego - powiedział.

Na sugestię, że w takim razie tylko b. minister spraw zagranicznych Radosław Sikorski chce zburzyć PKiN, Gliński odpowiedział: - Nie no...(...), chyba paru naszych ministrów i kolegów. Ja nie mam nic przeciwko. Tylko musielibyśmy szybko tam zbudować coś sensownego.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (9)

 • zachwycona, 2017-11-27 17:37:23

  Gliński zburzcie najpierw bloki, szkoły osiedla,nawet całe dzielnice i kościoły we wszystkich miastach Polski bo to wstyd, żeby stały te dzieła które zbudowano za czasów komuny i kłuły nas w oczy. Na to miejsce proponuję parki rozrywki i namioty mieszkalne - kościoły też pod namiotami....  rozwiń
 • Lucy, 2017-11-16 16:58:01

  Mozna zburzyc ale na koszt wnioskodawcy
 • ślązak, 2017-11-16 13:56:12

  co za durota - pewnie ma plan na zagospodarowanie marmuru z tego obiektu. Niczego nie potrafią budować ale burzyć - potrafią perfekcyjnie. Dla mnie nie ma Warszawy bez tego obiektu wspaniałego w swojej architekturze i niepowtarzalnego w świecie! Proszę to uszanować.