PARTNER PORTALU
  • BGK

Piotrków oszczędzi na remoncie zamku

  • PT    17 września 2013 - 15:38
Piotrków oszczędzi na remoncie zamku

Dziewięć firm chce wyremontować piotrkowskie muzeum, wszystkie za kwotę niższą od zakładanej przez magistrat.
Aż 9 ofert wpłynęło do piotrkowskiego magistratu na wykonanie remontu konserwatorsko-budowlanego piotrkowskiego muzeum. Wszystkie z nich opiewają na kwoty mniejsze niż zakładał magistrat (3,8 mln zł), a niektóre z nich są ponad dwa razy niższe.

To dowód na to, że mamy rynek inwestora, a nie wykonawcy - podkreślają w magistracie.

Umowa z wykonawcą zostanie podpisana na przełomie września i października, po uprawomocnieniu się wyboru najkorzystniejszej oferty.

Piotrkowskie muzeum to trzeci i ostatni budynek, po Ośrodku Działań Artystycznych i Liceum Ogólnokształcącym, który przejdzie renowację w ramach drugiego etapu projektu Trakt Wielu Kultur. Prace obejmą m.in. roboty renowacyjne cokołu kamiennego, ścian z cegły, obramień okiennych oraz elementów narożnych z piaskowca. Inwestycja zakłada wykonanie renowacji zawilgoconych ścian wewnętrznych piwnic. Prace mają potrwać do końca października 2014 roku.

Zamek Królewski w Piotrkowie Trybunalskim zbudowano w latach 1512-1519 na polecenie Zygmunta I Starego. Jest to budowla w stylu późnogotyckiej wieży mieszkalnej z cegły i piaskowca. Obecnie siedziba muzeum.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.