PARTNER PORTALU
  • BGK

Piotrków Trybunalski: Boom na miejskie działki

  • PAP/JL    12 kwietnia 2016 - 07:53
Piotrków Trybunalski: Boom na miejskie działki

W ramach programu „Piotrków Trybunalski – tu mieszkam” miasto sprzedaje działki pod budownictwo jednorodzinne. Fot. Pixabay.com

Sprzedano sześć kolejnych działek pod budownictwo jednorodzinne w ramach programu „Piotrków Trybunalski – tu mieszkam”.
Oferta miasta cieszy się ogromnym zainteresowaniem.

– Program okazał się strzałem w dziesiątkę. Przetargi na poszczególne nieruchomości udowadniają, że oferta jest bardzo atrakcyjna, gdyż do każdej licytacji staje po kilka osób – podkreśla prezydent Piotrkowa Trybunalskiego Krzysztof Chojniak i dodaje, że program szczególnie trafił do ludzi młodych.

Ostatnie przetargi na „działki za ćwierć ceny” odbyły się 8 kwietnia. Do nabycia było sześć nieruchomości. Wszystkie znalazły właścicieli.

– Patrząc po PESEL-ach osób zgłaszających się do przetargów, wynika, że dwudziesto- i trzydziestoparolatkowie chcą związać swoją przyszłość z Piotrkowem Trybunalskim – podkreśla prezydent Krzysztof Chojniak.

Nabywając prawo wieczystego użytkowania zwycięzca licytacji wpłaca jedynie 25 proc. wartości osiągniętej w przetargu. Dodatkowo po co najmniej 5 latach właściciel może wykupić wieczyste użytkowanie.

– Wówczas otrzyma 50-procentową bonifikatę, czyli w zasadzie nabywa działkę za około 30-35 proc. wylicytowanej w przetargu wartości – wylicza zalety akcji Krzysztof Chojniak.

Do tej pory w ramach programu sprzedano łącznie 11 działek, a blisko czterdzieści kolejnych czeka na przetargi. Miasto w maju wystawi do sprzedaży kolejne pięć działek, a potem po pięć w czerwcu i w lipcu.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.