PARTNER PORTALU
  • BGK

Piotrków Trybunalski: Kamienice zostaną wyremontowane. Miasto przeznaczy 4 mln zł na inwestycje

  • PAP/AT    23 lutego 2016 - 19:37
Piotrków Trybunalski: Kamienice zostaną wyremontowane. Miasto przeznaczy 4 mln zł na inwestycje

W ubiegłym roku wyremontowano m.in kamienicę przy ul. Wojska Polskiego 64 (fot.piotrkow.pl)

• Władze Piotrkowa Trybunalskiego przeznaczyły ponad 4 mln zł przeznaczyły na remonty miejskich kamienic.
• Mają być nowe elewacje, przebudowana zostanie instalacja.
• Wykonane będą remonty dachów, schodów i lokali.
Prezydent Piotrkowa Trybunalskiego Krzysztof Chojniak przypomina, że co roku miasto przeznacza kilka milionów złotych na inwestycje w kamienice. Jak mówi, z tych pieniędzy odnawiane są elewacje kolejnych budynków. Zwraca również uwagę, że duża część pieniędzy przeznaczona jest także na prace wewnątrz kamienic. "Te roboty nie są tak widoczne, ale mają kluczowe znaczenie dla mieszkańców poszczególnych budynków" - zaznacza.

Według piotrkowskiego magistratu w tegorocznym planie remontowym najważniejsze pozycje zajmują modernizacje elewacji. W ciągu najbliższych miesięcy takie prace wykonane zostaną przy ul. Wojska Polskiego 3, pl. Niepodległości 4 (elewacja od strony podwórza), pl. Czarnieckiego 8 oraz pl. Litewskim 6.

Czytaj też: Piotrków Trybunalski planuje budowę kamienic

W kamienicach zlokalizowanych w różnych częściach miasta zaplanowano także m.in. remonty stropów, dachów i klatek schodowych, wymiany stolarki okiennej i drzwiowej oraz zainstalowanie nowych instalacji gazu.

Jak poinformował we wtorek (23 lutego)szef biura prasowego Urzędu Miasta Piotrkowa Trybunalskiego Jarosław Bąkowicz, w ub. roku wyremontowano w sumie sześć kamienic. Prace, które kosztowały budżet miasta ponad 1,5 mln zł objęły m.in. uzupełnienie ubytków w ścianach i brakujących fragmentów gzymsu oraz naprawienie tynków. Wymieniona została stolarka okienna i drzwiowa, pomalowano elewacje.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.