PARTNER PORTALU
  • BGK

Piotrków Trybunalski zyska inteligentną sygnalizację

  • JL    18 kwietnia 2016 - 09:44
Piotrków Trybunalski zyska inteligentną sygnalizację

Akomodacyjne sterowanie światłami pojawi się w nowej sygnalizacji świetlnej w Piotrkowie Trybunalskim. Fot. Piotrków Trybunalski.pl

Akomodacyjne sterowanie światłami pojawi się w nowej sygnalizacji świetlnej, która pojawi się na skrzyżowaniu alei Piłsudskiego, Sikorskiego i Armii Krajowej.
W Piotrkowie Trybunalskim prowadzone są prace ziemne związane z poprowadzeniem okablowania oraz postawieniem nowych masztów.

Akomodacyjne sterowanie światłami oznacza, że skrzyżowanie zostanie wyposażone w kamery wideorejestracji. Światła będą zmieniać się w zależności od natężenia ruchu. Takie rozwiązanie wiąże się z usunięciem tzw. czasomierzy, które teraz odmierzają czas do zmiany świateł.

Zmiany na skrzyżowaniu obejmą także pasy ruchu. Nowością będzie dodatkowy lewoskręt z Armii Krajowej w Piłsudskiego (jadąc od strony ul. Słowackiego).

Z jednego pasa, który prowadził do tej pory na wprost powstanie lewoskręt. Wówczas do dyspozycji kierowców będą dwa pasy prowadzące w lewo oraz po jednym do jazdy prosto i w prawo.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.