PARTNER PORTALU
  • BGK

PiS: szybsza budowa S19 wśród propozycji dla regionu

  • bad/PAP    14 września 2015 - 18:00
PiS: szybsza budowa S19 wśród propozycji dla regionu

PiS deklaruje dokończenie S19. Fot. PTWP

Przyspieszenie budowy drogi S19, która połączy państwa nadbałtyckie z Rumunią i południem Europy - proponuje PiS. Na wsparcie infrastrukturalne mogą liczyć też Bieszczady.
Wicemarszałek Sejmu i lider listy PiS w okręgu nr 23 Marek Kuchciński zapowiedział, że partia chce na Podkarpaciu powiększyć wynik. "Ambitny plan to zbliżyć się do wyników prezydenta Andrzeja Dudy, który w drugiej turze uzyskał w naszym regionie prawie 72 proc. poparcia" - dodał.

W poprzednich wyborach parlamentarnych w 2011 r. w obu podkarpackich okręgach wyborczych PiS zdobyło łącznie 14 mandatów poselskich.

Wicemarszałek podkreślił, że kampania PiS w regionie będzie prowadzona podobnie do lat ubiegłych. "Chcemy, żeby nasi przedstawiciele, nasi kandydaci dotarli do jak największej ilości miejsc na Podkarpaciu. Planem ambitnym jest odwiedzenie każdego sołectwa, każdej dzielnicy i osiedla w miastach. Planem minimum jest odwiedzenie każdej parafii, gminy i poprzez konwencje spotkać się z jak największą liczbą obywateli, żeby wyjaśnić im nasze podstawy programowe, przedstawić im naszą wizję naprawy Polski" - mówił Kuchciński.

Priorytetem budowa S19 i wsparcie Bieszczadów

W programie PiS dla Podkarpacia jedną z najważniejszych inwestycji ma być przyspieszenie budowy drogi S19, która połączy państwa nadbałtyckie z Rumunią i południem Europy. Według Kuchcińskiego region wiele zyska dzięki tej inwestycji. "Będziemy myśleć również o równomiernym rozwoju Polski, województwa o tzw. rozwoju zrównoważonym" - dodał.

Zapowiedział, że na wsparcie infrastrukturalne może liczyć też południe regionu, czyli Bieszczady. Przygotowana ma być specjalna strategia bieszczadzka dla tego subregionu. Wicemarszałek tłumaczył, że Bieszczady są jedną z najbardziej rozpoznawalnych marek - nie tylko w Polsce.

Wśród innych propozycji dla regionu Kuchciński wymienił m.in. odbudowanie polskiego przemysłu i różnych gałęzi gospodarki, na czym zyskałyby zakłady w Mielcu i Stalowej Woli.

"Resztę inwestycji będziemy konsultować z samorządem województwa podkarpackiego. Konsultacje to słowo zasadnicze, bo jeśli takie inwestycje będą oczekiwane, to zrobimy wszystko, aby w polityce rządu były realizowane" - dodał wicemarszałek Sejmu.

W trakcie konferencji zaprezentowano również kandydatów z obu podkarpackich okręgów wyborczych. Kuchciński mówiąc o kandydatach podkreślił, że reprezentują oni wszystkie pokolenia i niemal wszystkie powiaty z regionu. "Na naszych listach są przedstawiciele różnych środowisk, w tym naukowych, są też rolnicy, ogrodnicy i ludzie, którzy znają się na sprawach samorządów" - zaznaczył.

W okręgu nr 23, gdzie liderem jest Kuchciński, z drugiego miejsca kandyduje radna sejmiku woj. podkarpackiego, jedna z tzw. "aniołków Kaczyńskiego" - Anna Schmidt-Rodziewicz. Z trzeciej pozycji startuje wiceburmistrz Sanoka Piotr Uruski, który jest kandydatem Solidarnej Polski.

W drugim podkarpackim okręgu nr 22 obejmującym m.in. Rzeszów, liderem listy PiS jest posłanka prof. Józefa Hrynkiewicz. Drugie miejsce na liście PiS zajmuje wicemarszałek województwa, a wcześniej wieloletni przewodniczący rzeszowskiego regionu NSZZ "Solidarność" Wojciech Buczak. Na kolejnych pozycjach znaleźli się obecni posłowie Antoni Błądek, Kazimierz Moskal, Zbigniew Chmielowiec, Andrzej Szlachta, Kazimierz Gołojuch oraz Jan Warzecha.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


KOMENTARZE (1)

  • rzeszowianka, 2015-09-15 09:01:51

    Budowa drogi S-19 jest konieczna w chwili obecnej istnieje ogromny ruch komunikacyjny na drodze tiry i prawie same tiry z rejestracją rosyjska, litewska jadą one nie tylko do Rumuni i Bułgarii ale tez do Turcji czyli S-19 łączy północ z południem Europy.W terenie górzystym strach być się miedzy tir...ami, które są obciążone ładunkami i jadą 5 km/h. Żenująca była dyskusja w Parlamencie Europejskim naszych posłów Wałęsy i Pitery dot. funduszy na S-19 - ignorancja i partyjniactwo - jak można takich ludzi wybierać.  rozwiń