PARTNER PORTALU
  • BGK

PiS zapowiada przyspieszeniu rozwoju Podkarpacia. Kluczem ma być Via Carpatia

  • PAP/MIW    28 maja 2017 - 18:37
PiS zapowiada przyspieszeniu rozwoju Podkarpacia. Kluczem ma być Via Carpatia
Za najważniejszą inwestycję regionu uznano budowę drogi S19, która będzie częścią szlaku Via Carpatia. (fot. mat. GDDKiA)

O przyśpieszeniu rozwoju Podkarpacia mówili posłowie Prawa i Sprawiedliwości na wyjazdowym posiedzeniu klubu w Strachocinie (woj. podkarpackie)
• W przyjętym stanowisku politycy PiS podkreślili m.in. konieczność budowy nowych przejść granicznych ze Słowacją i Ukrainą.

• Za najważniejszą inwestycję regionu uznano budowę drogi S19, która będzie częścią szlaku Via Carpatia.

• Politycy PiS uznali też przyśpieszenie działań dotyczących odbudowy w regionie przemysłu naftowo-gazowniczego i rafineryjnego.

 

- Nasze spotkanie tutaj miało charakter regionalny i było związane z Planem Odpowiedzialnego Rozwoju. Chcemy akcentować, że Podkarpacie potrzebuje przyśpieszenia - powiedziała rzeczniczka PiS Beata Mazurek dziennikarzom po posiedzeniu klubu.

W przyjętej uchwale podkreślono m.in. zwiększenie dostępności komunikacyjnej Podkarpacia poprzez realizację szeregu inwestycji drogowych i kolejowych. Za najważniejszą uznano budowę drogi S19, która będzie częścią szlaku Via Carpatia.

Czytaj : Bliżej realizacji kolejnego odcinka Via Carpatia

- W naszej uchwale mówimy również o budowie nowych przejść granicznych ze Słowacją i Ukrainą - zaznaczyła Mazurek.

Za konieczne politycy PiS uznali też przyśpieszenie działań dotyczących odbudowy w regionie przemysłu naftowo-gazowniczego i rafineryjnego, aby - jak podkreślono - "dzieło Ignacego Łukasiewicza było właściwie kontynuowane".

- W stanowisku zwracamy uwagę również na konieczność zadbania o podkarpackie rolnictwo i szybką realizację inwestycji w obszarze gospodarki wodnej - powiedziała Beata Mazurek. W przyjętym stanowisku za istotne uznano poprawę warunków dla rozwoju rodzinnych gospodarstw rolnych oraz zabezpieczenie przeciwpowodziowe mieszkańców Podkarpacia, m.in. poprzez budowę zbiornika wodnego Kąty - Myscowa.

Rzecznika PiS podkreśliła także, że w województwie konieczne są również inwestycje, które utworzą w regionie "atrakcyjny ośrodek turystyczny", przede wszystkim w Bieszczadach. W stanowisku podkreślono potrzebę "zintensyfikowania prac na rzecz rozwoju regionu Karpat i współpracy międzynarodowej wokół idei uczynienia z tego regionu silnego ośrodka turystyczno-kulturalnego w Europie".

- Myślę, że są to rzeczy ważne, na których musimy się teraz skupić, aby przyśpieszyć rozwój Podkarpacia w stosunku do innych części kraju - podkreśliła Mazurek.

- Klub Parlamentarny Prawo i Sprawiedliwość zwracając uwagę na bogactwo kulturowo-przyrodnicze oraz zasoby ludzkie i przemysłowe Podkarpacia, podkreśla konieczność szybkiego doprowadzenia do dobrego skomunikowania Podkarpacia z resztą Polski, aby te działania doprowadziły do wyrównania różnic w tempie rozwoju kraju - napisano w przyjętym stanowisku.

Rzeczniczka PiS powiedziała też, że w trakcie wyjazdowego posiedzenia klubu parlamentarnego PiS w Strachocinie rozmawiano również o kongresie tej partii. O tym co przed nami, ale to czego można się spodziewać zostawiamy już na ten czas, kiedy kongres będzie się odbywał - dodała.

 

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.