PARTNER PORTALU
  • BGK

PKM: Siedmiu chętnych do budowy nowych przystanków

  • aw    29 sierpnia 2016 - 10:58
PKM: Siedmiu chętnych do budowy nowych przystanków

Wizualizacja przystanku (źródło: pkm-sa.pl)

• Siedem firm i konsorcjów złożyło swoje oferty w II etapie przetargu na budowę przystanków Pomorskiej Kolei Metropolitalnej Gdynia Karwiny i Gdynia Stadion.
• Najtańsza z ofert opiewa na kwotę 25,5 mln zł, natomiast najdroższa to 54,5 mln zł.
Jak podaje PKM, większość firm zaproponowała także skrócenie terminu realizacji inwestycji o 3 miesiące – co jest jednym z kryteriów oceny ofert (data krańcowa z przetargu to 31.10.2017 r.).

Obecnie komisja konkursowa szczegółowo sprawdzi wszystkie oferty pod względem formalno-prawnym. Dopiero po tej ocenie możliwe będzie rozstrzygnięcie przetargu i wówczas poznamy wykonawcę dwóch dodatkowych przystanków PKM, jakie powstaną na terenie Gdyni.

Przetarg, którego pełna nazwa brzmi: „Zaprojektowanie i budowa trzech przystanków Pomorskiej Kolei Metropolitalnej przy linii kolejowej nr 201: Gdańsk Osowa, Gdynia Karwiny i Gdynia Stadion – w zakresie przystanków Gdynia Karwiny i Gdynia Stadion oraz przebudowa układu torowego linii kolejowej nr 201 na wysokości nowo projektowanych przystanków Gdynia Karwiny i Gdynia Stadion wraz z budową urządzeń zapewniających bezpieczną obsługę podróżnych, w tym w tym osób niepełnosprawnych, przy jednoczesnym umożliwieniu przewozu ładunków ponadgabarytowych” podzielony został na dwa etapy.

W pierwszym etapie firmy zainteresowane udziałem w przetargu były weryfikowane pod kątem dotychczasowych doświadczeń i możliwości realizacji przez nie tego typu dużych inwestycji. Ci, którzy przeszli weryfikację pozytywnie, zostali zaproszeni przez PKM SA do składania ofert finansowych w II etapie przetargu.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.