PARTNER PORTALU
  • BGK

PKP, budowa dworca w Bydgoszczy

  • pt    13 kwietnia 2015 - 12:26
PKP, budowa dworca w Bydgoszczy

Budowa dworca w Bydgoszczy jest współfinansowana z środków unijnych - fot.bydgoszcz.pl

Budowa nowego dworca kolejowego w Bydgoszczy jest zaawansowana w 60 proc. Inwestycja warta 197 mln zł ma być ukończona w listopadzie br.
Jak informuje główny wykonawca, prace na budowie dworca kolejowego w Bydgoszczy przebiegają zgodnie z planem. Po niespełna 11 miesiącach od podpisania umowy poziom ich zaawansowania sięga 60 proc.

Wykonawcą inwestycji jest konsorcjum Budimeksu (lider, 90 proc. udziałów) i bydgoskiej spółki Lech.

W miejscu wyburzonego dworca powstaje nowoczesny, pięciokondygnacyjny obiekt (jedna kondygnacja podziemna) ze szklaną elewacją. Budynek jest już gotowy w stanie surowym, obecnie prowadzone są roboty wykończeniowe, instalacyjne i elewacyjne.

Otwarcie dworca w zakresie umożliwiającym obsługę podróżnych zaplanowano na sierpień br., a pozostałe prace wykończeniowe wewnątrz budynku zakończą się w listopadzie 2015 roku.

W czerwcu br. zakończy się remont i rewitalizacja zabytkowego dworca wyspowego zlokalizowanego między peronami 3. i 4. Ten czterokondygnacyjny obiekt został wybudowany w połowie XIX wieku.

Obecnie trwają prace wykończeniowe i elewacyjne. Odrestaurowany dworzec wyspowy odzyska charakterystyczny dwuspadowy dach z wieżyczkami zegarowymi. Inwestor planuje udostępnić obiekt podróżnym w drugiej połowie lipca.

Wyremontowano już perony 2,4a i 4 z przyległymi torami. Prace budowlane na wszystkich peronach zostaną zakończone w listopadzie br.

Do wykonania pozostał remont peronów: 3a, który zakończy się w połowie czerwca, 3, na którym remont potrwa do końca lipca, 1, gdzie prace potrwają do końca sierpnia i peron 5, na którym prace zakończą się 20 listopada.

Na peronach 1, 2 i 3 zostaną rozebrane budynki. Prace rozbiórkowe na peronach potrwają do połowy października.

Nowy dworzec w Bydgoszczy wraz z infrastrukturą towarzyszącą będzie gotowy w listopadzie 2015 roku.

Całościowy koszt projektu to ok. 197 mln zł. Przedsięwzięcie jest współfinansowane ze środków unijnych, w ramach Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko.

Oprócz Bydgoszczy Głównej obecnie powstają dwa obiekty współfinansowane ze środków unijnych - Gliwice i Szczecin Główny.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.