• PARTNERZY PORTALU

PKP Intercity modernizuje tabor

Firmą Newag zmodernizuje 20 lokomotyw spalinowych dla PKP Intercity. Nowosądecka spółka za wykonanie zlecenia otrzyma ponad 76 mln zł. Część środków na inwestycji PKP Intercity pozyska z unijnego programu Infrastruktura i Środowisko.
PKP Intercity modernizuje tabor

Termin realizacji zamówienia wynosi nie więcej, niż 18 miesięcy od daty podpisania umowy, czyli od 25 września br.

- Modernizacja zwiększy moc lokomotyw do 800-1000 kW, a maksymalną prędkość do co najmniej 90 km/h. W połowie remontowanych pojazdów, oprócz wymiany silnika spalinowego na nowy, będą zainstalowane urządzenia umożliwiające zasilenie składów pociągów w energię elektryczną - wskazano w czwartkowym komunikacie przesłanym przez przewoźnika.

Dodano, że dzięki modernizacji lokomotywy będą emitowały mniej hałasu oraz spalin. - Odnowiony tabor będzie posiadał deklaracje zgodności z obowiązującymi normami środowiskowymi, bezpieczeństwa i interoperacyjności (zgodność z unijnymi technicznymi specyfikacjami interoperacyjności TSI) oraz dyrektywą 2004/26 określającą wymagania w zakresie emisji zanieczyszczeń przez silniki spalinowe pojazdów kolejowych - podkreślono.

- Realizujemy szereg inwestycji, które obejmują zakup nowego oraz modernizację już posiadanego taboru. W perspektywie 2015 roku zamierzamy eksploatować już w ponad 70 proc. taboru nowego i zmodernizowanego. Podpisana umowa wpłynie na rozszerzenie oferty oraz podniesie jakości świadczonych przez nas usług - powiedział cytowany w komunikacie prezes PKP Intercity Janusz Malinowski.

Przewoźnik poinformował, że zmodernizowane lokomotywy będą sezonowo prowadzić składy do miejscowości wypoczynkowych, np. w relacjach Gdynia-Hel, Kłodzko-Kudowa Zdrój, Olsztyn-Braniewo, gdzie obecnie nie ma zelektryfikowanych linii.

Mają też być przeznaczone do prac manewrowych przy pociągach PKP Intercity na stacjach węzłowych: Warszawa Grochów, Wrocław Główny, Kraków Prokocim, Gdynia Grabówek, Olsztyn i Szczecin.

Newag jest jedną z największych polskich grup kapitałowych zajmujących się produkcją, modernizacją oraz naprawami taboru kolejowego.

 


KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

ZOBACZ TAKŻE