PARTNER PORTALU
  • BGK

PKP: Kolej zbuduje hotele, biurowce i mieszkania

  • PAP/AT    7 marca 2018 - 08:55
PKP: Kolej zbuduje hotele, biurowce i mieszkania
Zabudowane nieruchomości powinny zostać w spółkach kolejowych - powiedział wiceminister Andrzej Bittel (fot.pixabay.com)

PKP SA jest jednym z większym właścicieli nieruchomości, które można w różny sposób zagospodarować. Jednym z lepszych jest komercjalizacja tych nieruchomości poprzez budowę na nich biurowców, hoteli czy mieszkań - powiedział wiceminister infrastruktury Andrzej Bittel.
Spółki kolejowe zbudują hotele, apartamentowce i biurowce - powiedział wiceminister infrastruktury Andrzej Bittel. Dodał, że te inwestycje mają być długotrwałymi źródłami przychodu dla PKP SA.

"PKP SA jest jednym z większym właścicieli nieruchomości, które można w różny sposób zagospodarować" - powiedział Bittel. "Jednym z lepszych jest komercjalizacja tych nieruchomości poprzez budowę na nich biurowców, hoteli czy mieszkań" - powiedział wiceminister.

Zaznaczył, że zabudowane nieruchomości powinny zostać w spółkach kolejowych. "Należy tak konstruować umowy, aby to było długotrwałe źródło przychodu dla PKP SA" - powiedział.

Zaznaczył, że "każda lokalizacja powinna być potraktowana w sposób indywidualny - m.in. w odniesieniu do planów zagospodarowania przestrzennego czy położenia terenów".

Czytaj też: NIK: Na kolei bezpieczniej, ale stan techniczny pociągów nie jest zadowalający

PKP SA ma w swoim portfolio spółkę CS Natura Tour, "która ma ośrodki szkoleniowe i pakiet kwater oraz pewne doświadczenia zebrane na rynku hotelowym" - powiedział Bittel.

Dodał, że w przypadku hoteli, biurowców czy apartamentowców PKP SA może skorzystać z doświadczenia innych spółek Skarbu Państwa.

Budową oraz administrowaniem nieruchomości zajmuje się m.in. Polski Holding Nieruchomości. Portfel Grupy obejmuje około 140 nieruchomości o wartości ok. 2,5 mld zł. Spółka ma wieloletnie doświadczenie w sektorach: biurowym, handlowym i logistycznym.

 

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.