PARTNER PORTALU
  • BGK

PKP planuje biurowcami zabudować tereny w centrum Warszawy

  • PAP/AH    8 listopada 2017 - 16:17
PKP planuje biurowcami zabudować tereny w centrum Warszawy
Fot. Shutterstock

Wiele terenów w centrum Warszawy, chociażby wzdłuż kolejowej linii średnicowej, w najbliższych kilkunastu latach może zostać zabudowanych. Takie plany ma PKP, SA, do której należą te nieruchomości.
• PKP zmienia filozofię zarządzania nieruchomościami.

• Nie będzie wyprzedawać "sreber rodowych", ale inwestować.

• W planach PKP jest zabudowa nieruchomości w centrum Warszawy, gdzie powstać mogłaby przestrzeń biurowa czy hotelowa. 

- Chcemy całą tę pierzeję zabudować właściwie od ulicy Towarowej aż do Marszałkowskiej. Myślimy również o zabudowie wykopu średnicowego pomiędzy Żelazną a Towarową - powiedział prezes PKP Krzsztof Mamiński w TVP Info.

- Mamy wiele planów, które zrealizujemy i które wpływają na wygląd miasta pozytywnie - dodał.

Mamiński mówił, że aby generować zyski, spółka odwróciła filozofię dot. zarządzania nieruchomościami. - Nie wyprzedajemy sreber rodowych po to, żeby poprawić swoją kondycję finansową w danym roku, nie myśląc o przyszłości - tłumaczył.

- Myślimy o aktywnym zagospodarowaniu nieruchomości w projekty logistyczne, które usprawnią i uatrakcyjnią ofertę kolejową - podkreślił. Dodał, że spółka poszukuje partnera finansowego i nie sprzedaje gruntu, ale wnosi go do wspólnego przedsięwzięcia, żeby korzyści odczuwali mieszkańcy miast oraz kolej.

- Bardzo się cieszę, że ustawa regulująca możliwość zbywania nieruchomości na rzecz Krajowego Zasobu Nieruchomości weszła w życie. To rozwiązuje sprawę możliwości zbywania i brak konieczności przeprowadzenia procedury przetargowej, czyli celowe zbywanie nieruchomości na rzecz programu Mieszkanie plus - mówił Mamiński.

Nieruchomości mają być sprzedawane po cenach rynkowych. - To jest bardzo precyzyjnie zapisane w ustawie - zbycie po cenach rynkowych z wyłączeniem procedury przetargowej - wyjaśnił.

Przypomniał, że we wtorek (7 listopada) PKP SA wraz z Ministerstwem Infrastruktury i Budownictwa podpisały list intencyjny dotyczący przekazania do KZN gruntów w 58 dużych miastach, takich jak Warszawa, Wrocław, czy Łódź, ale także mniejszych, a do końca tego roku PKP SA przekaże MIB informacje o działkach w 148 miastach, które mają powyżej 20 tys. mieszkańców. 

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.