PARTNER PORTALU
  • BGK

PKP planuje remonty dworców w Wałbrzychu i Brzegu

  • pap/wnp.pl    28 października 2009 - 06:26

- Jeszcze w tym roku zacznie się remont na dworcu kolejowym Wałbrzych Miasto, a w 2010 r. ruszy rewitalizacja zabytkowego dworca w Brzegu - poinformowała PKP SA. Koszt remontów jest szacowany na kilka milionów złotych. Część przetargów zostanie rozpisana w 2009 roku
Prace na dworcu Wałbrzych Miasto obejmą remont dachu, gruntowne odnowienie toalet i wymianę stolarki okiennej. W sumie koszty szacowane są na 1,1 mln zł. Remonty mają zacząć się w tym roku i skończyć w przyszłym.

Rewitalizacja dworca w Brzegu została podzielona na dwa etapy. Jako pierwsza zostanie odnowiona elewacja oraz stolarka okienna i drzwiowa. Według planów kolejarzy realizacja tego etapu będzie kosztować około 3 mln zł i zostanie ukończona w 2010 r. Na 2011 r. przewidziano wymianę instalacji i remont klatek schodowych.

Kolejarze zapewniają, że jest jeszcze za wcześnie, by stwierdzić, czy remont dworców utrudni korzystanie z nich podróżnym. Jednak nie powinno do tego dojść, ponieważ plany nie obejmują przebudowy torowisk, więc ruch pociągów nie będzie zakłócony.

PKP SA posiada ponad 2,7 tys. budynków dworcowych, z czego około 1 tys. wciąż obsługuje podróżnych. To tylko część z 40 tys. budynków o łącznej powierzchni użytkowej przekraczającej 6 mln mkw. należących do spółki.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.