PARTNER PORTALU
  • BGK

PKP PLK odpowiada budowlańcom: Nie stracimy pieniędzy

  • wnp.pl    26 czerwca 2015 - 11:34
PKP PLK odpowiada budowlańcom: Nie stracimy pieniędzy

Jeszcze w tym roku mają zostać ogłoszone przetargi na inwestycje finansowane ze środków nowej perspektywy o łącznej wartości ok. 11 mld zł (fot. mat. prasowe)

W oświadczeniu PKP PLK czytamy, że informacje przekazane przez kilku przedstawicieli branży kolejowej są nieprawdziwe i mogą wprowadzać odbiorców w błąd.
Zarządca kolejowej infrastruktury odniósł się w ten sposób do apelu, który w czwartek (25 czerwca) wystosowały środowiska związane z branżą budownictwa kolejowego.

- Polska kolej jest przygotowana do nowej perspektywy UE. PKP Polskie Linie Kolejowe w tym czasie zainwestują ponad 50 mld zł w modernizację sieci kolejowej w całym kraju - podkreśliła spółka.

Dodała, że w ramach nowego budżetu UE w ostatnich tygodniach podpisane zostały umowy m.in. na modernizację systemu sterowania ruchem na linii E59 między Poznaniem a Wrocławiem oraz przebudowę stacji Warszawa Gdańska.

- W najbliższych tygodniach dojdą kolejne: na modernizację części trasy Warszawa - Radom, odcinka linii łączącej Kraków z Katowicami oraz budowy łącznicy kolejowej Kraków Zabłocie - Kraków Krzemionki - zapowiedziały PKP PLK.

Cały artykuł można przeczytać tutaj.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.