PARTNER PORTALU
  • BGK

PKP PLK zakończyły remont. Pociągi znów dojadą do Wisły

  • MIW    18 grudnia 2017 - 11:21
PKP PLK zakończyły remont. Pociągi znów dojadą do Wisły
Pociągi Kolei Śląskich znów będą dojeżdżać do stacji Wisła Głębce. (fot. M. Wroński / PTWP)

Od wtorku (19 grudnia) Wisła odzyska kolejowe połączenie z resztą kraju. Po trwającym niespełna pół roku remoncie PKP PLK zakończyły remont dwóch mostów między Ustroniem a Wisłą.
Remont dwóch mostów na odcinku Ustroń Polana – Wisła Głębce był koniecznością. Na ich dalszą eksploatację nie zgodził się bowiem nadzór budowlany.

Trwające od lipca 2017 roku prace kosztowały ok. 6 mln zł. W ich trakcie naprawione zostały stalowe konstrukcje oraz przyczółki. Teraz pociągi będą mogły przejeżdżać po mostach z prędkością 60 km/h, a nie jak do tej pory 10 km/h. Jak zapewniają przedstawiciele przebudowa zapewni utrzymanie odpowiednich parametrów mostów przez następne kilkadziesiąt lat.

Czytaj: Program Inwestycji Dworcowych. PKP wyremontuje lub zbuduje 188 dworców

Na czas remontu linii pociągi jadące od strony Katowic kończyły bieg w Ustroniu Polanie. Dalsza jazda (do Wisły Uzdrowiska w przypadku składów PKP Intercity oraz do Wisły Głębiec w przypadku pociągów Kolei Śląskich) obywała się autobusową komunikacją zastępczą. Teraz odcinek Ustroń Polana – Wisła Głębce ponownie obsługiwany będzie przez pociągi. W sumie – jak podaje PKP PLK – skorzystać mają pasażerowie 14 pociągów.

Czytaj: Krajowy Program Kolejowy do 2023 r. Jest szansa na dokończenie ważnej modernizacji

Remont dwóch mostów nie kończy jednak inwestycji, prowadzonych przez PKP PLK w rejonie Ustronia i Wisły. Aktualnie trwa opracowanie dokumentacji przedprojektowej dla rewitalizacji linii Bronów – Skoczów – Goleszów – Wisła/Cieszyn. Inwestycja ta została wpisana do Regionalnego Programu Operacyjnego województwa śląskiego na lata 2014 – 2020. Po gruntowny remoncie pociągi będą mogły znacznie szybciej pokonać odcinek od Skoczowa do Wisły. Obecnie ze względu na ograniczenia poruszają się tam z prędkością maksymalną 40-60 km. na godzinę.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
  • 10.

    JUBILEUSZOWA EDYCJA 14-16 maja 2018, Katowice • Spodek i MCK • Metropolia GZM

Pobierz aplikację EEC
WIĘCEJ
KOMENTARZE (1)

  • Juras, 2017-12-18 12:04:57

    Już wczoraj pociągi z Wisły kursowały.