PARTNER PORTALU
  • BGK

PKP PLK zamontuje przy dworcach stojaki na rowery

  • PAP/EM    27 marca 2017 - 17:27
PKP PLK zamontuje przy dworcach stojaki na rowery
Montaż stojaków jest standardem przy planowanych i modernizowanych dworcach należących do PKP (fot. pixabay)

Polskie Linie Kolejowe zamontują przy dworcach w całej Polsce ponad 400 stojaków rowerowych. Do końca 2017 roku będzie ich łącznie 6,3 tys.- czytamy w komunikacie PKP Polskie Linie Kolejowe.
• Wybrano już sto lokalizacji. Stojaki pojawią się między innymi w Stalowej Woli, Rogóźnie Pomorskim, Kowalewie Pomorskim czy we Wrocławiu.

• W ubiegłym roku PKP Polskie Linie Kolejowe zamontowały 1400 stojaków rowerowych na stacjach w całej Polsce.

• Montaż stojaków jest standardem przy planowanych i modernizowanych dworcach należących do PKP.

Polskie Linie Kolejowe zamontują przy dworcach w całej Polsce ponad 400 stojaków rowerowych. Do końca 2017 roku w całej Polsce będzie ich łącznie 6,3 tys., umieszczonych między innymi przy 300 dworcach.

"Powstawanie kolejnych stojaków rowerowych jest odpowiedzią na potrzeby podróżnych - cyklistów, którzy chcą dojechać do stacji rowerem i bezpiecznie go zostawić - powiedział Karol Jakubowski z zespołu prasowego PKP Polskie Linie Kolejowe.

"Wybrano już sto lokalizacji. Stojaki pojawią się między innymi w Stalowej Woli, Rogóźnie Pomorskim, Kowalewie Pomorskim czy we Wrocławiu. Trwają też rozmowy z zarządcą dworców w Warszawie o wspólnym uzupełnieniu stojaków przy warszawskich stacjach" - powiedziała cytowana w komunikacie Joanna Kubiak z zespołu prasowego PKP Polskie Linie Kolejowe.

"Koszt montażu stojaków rowerowych na stacjach jest zróżnicowany i zależy od konkretnej lokalizacji, zakresu prac, terminu wykonania czy ilości montowanych stojaków w ramach zadania. Średnio wynosi od 200 do 400 zł. W niektórych przypadkach montaż stojaków na stacji wymaga np. dodatkowego utwardzenia terenu" - powiedział Karol Jakubowski.

"W ubiegłym roku PKP Polskie Linie Kolejowe zamontowały 1400 stojaków rowerowych na stacjach w całej Polsce. Udogodnienia dla rowerzystów zamontowano w 337 lokalizacjach - najwięcej w województwie podkarpackim, gdzie na 35 stacjach PLK zamontowały 173 stojaki, m.in. w Krzemienicy, Sośnicy Jarosławskiej, Ostrowiecku oraz Rzeszowie" - czytamy w komunikacie prasowym.

Montaż stojaków jest standardem przy planowanych i modernizowanych dworcach należących do PKP. "We wszystkich ostatnio zrealizowanych projektach znalazło się miejsce na stojaki dla rowerów. Za kwotę ok. 2,5 mld zł w latach 2016 - 2020 przewoźnik zmodernizuje 455 wagonów i zakupi 55 nowych. Wśród udogodnień w nowych i zmodernizowanych wagonach znajdą się m.in. wieszaki na rowery" - czytamy w komunikacie PKP PLK.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.