PARTNER PORTALU
  • BGK

PKP podpisały list w sprawie budowy centrum logistycznego w Koninie

  • PAP/MIW    19 stycznia 2018 - 14:31
PKP podpisały list w sprawie budowy centrum logistycznego w Koninie
PKP wspólnie z miastem Konin i Wielkopolskim Centrum Logistycznym Konin – Stare Miasto podpisały list intencyjny o współpracy przy realizacji projektu logistycznego. (fot. http://www.konin.pl)

PKP wspólnie z miastem Konin i Wielkopolskim Centrum Logistycznym Konin – Stare Miasto podpisały list intencyjny o współpracy przy realizacji projektu logistycznego. To pierwszy krok w kierunku budowy terminala intermodalnego w Koninie.
Jak informują PKP kolejowa spółka dysponuje w tym mieście ok. 4,8-hektarową nieruchomością o potencjale transportowo-logistycznym.

- PKP stale angażuje się w rozwój kolejowych przewozów towarowych. Zależy nam na budowie łańcuchów dostaw, które będą opierały się o przyjazne środowisku formy transportu. Dlatego też podjęliśmy decyzję o zagospodarowaniu wybranych nieruchomości na potrzeby szeroko rozumianego rynku TSL (Transport - Spedycja - Logistyka) - powiedział, cytowany w komunikacie, członek zarządu PKP Mirosław Antonowicz.

- Chcemy także wspierać rozwój przewozów intermodalnych, dlatego włączamy się w projekty dotyczące budowy infrastruktury terminalowej. Podpisanie listu intencyjnego i inwestycja w Koninie mają być kolejnym krokiem w tym kierunku - dodał.

- Planowany przez PKP terminal z pewnością w dużym stopniu zaspokoi więc zapotrzebowanie przedsiębiorstw na usługi logistyczne, skróci czas dostaw towarów i przyniesie korzyści firmom. To również kolejny impuls rozwojowy dla miasta, który pozytywnie wpłynie na całą konińską gospodarkę - zaznaczył, cytowany w komunikacie, prezydent Konina Józef Nowicki.

Zgodnie z zapisami listu intencyjnego Wielkopolskie Centrum Logistycznym Konin - Stare Miasto (WCL) deklaruje udział finansowy w planowanej inwestycji. Miasto Konin zobowiązało się natomiast aktywnie wspierać działania PKP i WCL, m.in. w zakresie uzyskania niezbędnych pozwoleń i decyzji, zapewnienia optymalnego połączenia terminala z jego otoczeniem komunikacyjnym oraz promowania ekologicznych form transportu.

PKP informowały już wcześniej, że zamierzają zbudować na własnych działkach sieć centrów logistycznych w całej Polsce. Kolejowa spółka zamierza inwestycje realizować samodzielnie, lub we współpracy z partnerami.

Na początku tego tygodnia PKP i Poczta Polska podpisały list intencyjny dotyczący współpracy w sektorze logistyki. Chodzi o współpracę w szeroko rozumianym rynku e-commerce.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
  • 10.

    JUBILEUSZOWA EDYCJA 14-16 maja 2018, Katowice • Spodek i MCK • Metropolia GZM

Pobierz aplikację EEC
WIĘCEJ
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.