PKP, Poznań Główny: Perony zostaną wyremontowane do 2017 r.

• Przebudowa czterech peronów na stacji Poznań Główny ma kosztować 40 mln zł.
• Prace mają zakończyć się w drugiej połowie 2017 roku.
• Po inwestycji stacja dysponować będzie w sumie dziewięcioma odnowionymi peronami.
PKP, Poznań Główny: Perony zostaną wyremontowane do 2017 r.
Modernizacja infrastruktury kolejowej obejmuje remont peronów 4a, 4, 5 i 6, oraz modernizację tunelu pod nimi (fot.plk-sa.pl)

Jak poinformował Zbigniew Wolny z zespołu prasowego PKP Polskie Linie Kolejowe, modernizacja infrastruktury kolejowej obejmuje remont peronów 4a, 4, 5 i 6, oraz modernizację tunelu pod nimi.

"PKP PLK wyposaży go w dodatkowe trzy windy prowadzące na perony. Ponadto w tunelu zostanie zainstalowany monitoring, co zwiększy bezpieczeństwo podróżnych. Wyremontowane zostaną tory w obrębie stacji, rozjazdy i sieć trakcyjna" - podał Wolny.

Czytaj też: W Poznaniu wybudują nowy dworzec PKP?

Perony po przebudowie zyskają nową nawierzchnię z granitowych płyt i nowe oświetlenie. Wolny poinformował, że odnowione perony będą wyższe od poprzednich, co ułatwi wsiadanie do pociągów.

fot.plk-sa.pl
fot.plk-sa.pl

Po zakończeniu prac pasażerowie korzystający ze stacji Poznań Główny będą mieli do dyspozycji łącznie dziewięć odnowionych i w pełni wyposażonych peronów. Pięć platform od strony wschodniej zostało wyremontowanych przed Euro 2012 i oddanych do użytku wraz z nowym dworcem.

Jak podkreślił Wolny, modernizacja poprawi funkcjonalność stacji, zwiększy komfort i bezpieczeństwo pasażerów, poprawi bezpieczeństwo ruchu kolejowego, oraz zlikwiduje bariery architektoniczno-budowlane dla osób mających trudności w przemieszczaniu się.

Podobał się artykuł? Podziel się!

 


KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

ZOBACZ TAKŻE