PARTNER PORTALU
  • BGK

PKP się przeraziło

  • Przegląd prasy/Rzeczpospolita    28 kwietnia 2010 - 07:07
PKP się przeraziło

Tylko dwie firmy chcą zrobić lifting Dworca Centralnego w Warszawie. Na PKP padł blady strach, bo najtańsza oferta opiewa na 47 mln zł, a kolej ma tylko 22 mln zł.
Najtańsza oferta jest ponad dwa razy wyższa od kosztorysu wykonanego dla PKP przez architektów z Towarzystwa Projektowego. Czy PKP przyjęły nierealny kosztorys? Czy firmy się dogadały? Kolejarze nie chcą komentować tych spekulacji. Austriacki PORR zaproponował 47 mln zł, a francuski Karmar – 51 mln zł. Wycofali się: Budimex, Polimex-Mostostal i Warbud – informuje „Rzeczpospolita”.

Prezesi PKP mają teraz dwie możliwości: szukanie dodatkowych pieniędzy albo unieważnienie przetargu. Decyzja zapadnie w ciągu kilkunastu dni, ale już dziś wiadomo, że zaproponowana kwota za lifting Centralnego jest za wysoka. PKP w 2008 r. tyle wydała na remont wszystkich dworców w kraju.

Jeśli jednak PKP się wycofa, do Euro 2012 na Dworcu Centralnym nic się nie zmieni. Do tego czasu we Wrocławiu za 325 mln zł przebudowany zostanie dworzec główny.

W stolicy remont miał objąć halę główną, podziemia i perony. W hali zaplanowano szklane kubiki kiosków, kafejek itp. Pod ziemią zamiast obecnych budek – nowoczesny pasaż handlowy. Prace mają się zakończyć do października 2011 r. – pisze „Rzeczpospolita”.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.