PARTNER PORTALU
  • BGK

PKP spóźni się na Euro 2012

  • Przegląd prasy/Życie Warszawy    12 maja 2010 - 09:30
PKP spóźni się na Euro 2012

Przed mistrzostwami spółka ograniczy się w stolicy do remontu trzech peronów dalekobieżnych na Dworcu Wschodnim i liftingu zaniedbanego przystanku Stadion.
Linia średnicowa w stolicy jest nasycona obiektami inżynierskimi. Ich przebudowa jest skomplikowana. Dlatego do Euro 2012 zakres prac będzie minimalny – przyznał „Życiu Warszawy” prezes PKP Polskie Linie Kolejowe Zbigniew Szafrański.

To kolejny krok kolejarzy w taktyce wycofywania się z obietnic inwestycyjnych po przyznaniu Polsce Euro 2012.

Na Dworcu Wschodnim PLK planuje do mistrzostw remont peronu pierwszego, drugiego i trzeciego. Szacowany koszt tych prac to 170 mln zł. Dla organizatorów piłkarskiej imprezy duże znaczenie ma remont przystanku. Kolejarze mają tutaj wyremontować dwa perony i przejście podziemne oraz zbudować dach, który będzie nawiązywał wyglądem do Stadionu Narodowego. Większość robót przełożyli na 2011 r., żeby wandale nie zdążyli zniszczyć rezultatu ich prac.

Do Euro 2012 niewiele zmieni się na Dworcu Zachodnim. PKP wciąż negocjuje z grupą Nexity, która miała przebudować dworzec w ramach partnerstwa publiczno-prywatnego – podaje „Życie Warszawy”.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.