PARTNER PORTALU
  • BGK

PKP zgubiły miliony na dworcach

  • Przegląd prasy/PAP/Puls Biznesu    27 marca 2013 - 06:42
PKP zgubiły miliony na dworcach

Kontrola ministerstwa transportu i wewnętrzny audyt wykazały, że kolej źle gospodarowała funduszami na flagowy projekt, czyli modernizację i rewitalizację dworców.
Od 2010 r. udało się odnowić i oddać do użytku 45 obiektów, 22 inwestycje są na etapie budowlanym, a 45 kolejnych jest w przygotowaniu - ujawnia „Puls Biznesu".

Czytaj też: PKP odda samorządom około 30 dworców

Koszty wyniosły już blisko 1 mld zł.

Choć, jak twierdzi Katarzyna Mazurkiewicz, rzecznik PKP, projekt jest w większości realizowany zgodnie z planem, wewnętrzny audyt i kontrola resortu transportu nie pozostawiły na jego wykonawcach suchej nitki.

„Puls Biznesu" dotarł do obu raportów. Kontrolerzy PKP w przeprowadzonym w połowie 2012 r. audycie wykazali, że wydatki na inwestycje w ramach projektu były dużo większe, niż planowano.

Krytyczne dla PKP okazały się też wyniki kontroli resortu transportu. Ministerstwo stwierdziło, że spółka kolejowa nie potrafiła wykorzystać w całości otrzymanych dotacji.

Druzgocące wyniki audytu spowodowały zmiany w PKP - m.in. przejęcie nadzoru nad inwestycjami przez specjalny departament i zatrudnienie osób z uprawnieniami budowlanymi i doświadczeniem w budownictwie kubaturowym.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.