PARTNER PORTALU
  • BGK

PKP zmieni nasze miasta?

  • pt    1 sierpnia 2014 - 14:33

PKP rozpoczęły zagospodarowywanie działek jakie posiadają w centrach wielu miast, także w Warszawie, Wrocławiu, Krakowie czy Bydgoszczy.
W najbliższych latach PKP S.A. przeznaczy do sprzedaży, w trybie przetargowym, nieruchomości o wysokim potencjale inwestycyjnym, znajdujące się  w różnych częściach Polski.

W ofercie znajdą się duże obiekty biurowe (zlokalizowane w atrakcyjnych miejscach dużych miast), nieruchomości na terenach kolejowych i zabudowane byłą infrastrukturą kolejową oraz rozległe nieruchomości gruntowe.

Czytaj też: Zobacz nowoczesne wagony Intercity

Potencjalnymi nabywcami mogą być firmy i podmioty działające w różnych segmentach gospodarki - w branży logistycznej, biurowej, handlowej lub mieszkaniowo-hotelarskiej. Większość działek przeznaczonych na sprzedaż objęta jest miejscowym planem zagospodarowania przestrzennego lub zostały podjęte, co do nich decyzje o warunkach zabudowy i zagospodarowania terenu (znacząco ułatwi to proces inwestycyjny przyszłemu właścicielowi).

Czytaj też: Pociągiem z Warszawy do Gdańska w 3 godziny

Atrakcyjne grunty w centrach dużych miast należące do PKP S.A. plus twoje pieniądze i wizja! Efekt? Nowe dworce kolejowe połączone np. z centrami handlowymi, biurami czy zabudową mieszkaniową – reklamuje się spółka.   

PKP planuje  wydać na duże inwestycje prawie  9 mld zł. - Będziemy jednym z najważniejszych graczy na polskim rynku nieruchomości - mówi "Gazecie Wyborczej" Jarosław Bator, dyrektor zarządzający pionem nieruchomości w PKP SA.

Koleje wnoszą do spółek grunty, a prywatny inwestor - kapitał.

We wtorek PKP ogłosiły, że do zagospodarowania 10-hektarowej działki położonej przy dawnym Dworcu Głównym w Warszawie zgłosiło się aż sześć firm.

Zaledwie kilkaset metrów od Warszawy Głównej będzie realizowana inna inwestycja PKP z prywatnym inwestorem Warszawa Zachodnia. Przebudowa Dworca Gdańskiego ma kosztować ok.  1-1,4 mld zł.

We Wrocławiu przebudowa Dworca Świebodzkiego i stworzenie centrum handlowego na wzór tego w Katowicach może pochłonąć nawet 2 mld zł.

Także w wielu mniejszych miastach PKP ma nieruchomości, które wystawiła na sprzedaż lub do wynajęcia, min. w Mińsku Mazowieckim, Koninie, Dębicy, Oświęcimiu, Włocławku.

Tak czy inaczej wygląda na to, że kolejowa spółka będzie miała duży wpływ na to jak w najbliższej przyszłości zmienią się centra polskich miast.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.