PARTNER PORTALU
  • BGK

Plan awaryjny dla lotniska w Modlinie

  • Przegląd prasy/Życie Warszawy    24 września 2011 - 08:30
Plan awaryjny dla lotniska w Modlinie

Mazowiecki Urząd Marszałkowski obiecywał pasażerom na Euro 2012 łącznik kolejowy z podziemną stacją tuż przed terminalem w Modlinie. Przed mistrzostwami budowa nawet nie ruszy. Jest plan awaryjny.
Lotnisko Modlin podczas Euro 2012 ma przyjąć małe maszyny biznesowe, a od jesieni odrzutowce pasażerskie. Do końca listopada terminal znajdzie się pod dachem – informuje „Życie Warszawy”.

Czytaj też: Modlin: Port lotniczy ruszy wcześniej?

Dzięki temu zimą wewnątrz będą trwały prace wykończeniowe. Do kwietnia przyszłego roku terminal za 70 mln zł będzie gotowy.

Czytaj też: Wszystko o budowie lotniska w Modlinie

Problemem może być dojazd do lotniska. Urząd marszałkowski Adama Struzika (zabierz głos/oceń marszałka) obiecywał pasażerom na Euro 2012 łącznik kolejowy z podziemną stacją tuż przed terminalem. Przed mistrzostwami budowa nawet nie ruszy. Jest plan awaryjny.

Spod terminalu do stacji PKP Modlin będą jeździły autobusy wahadłowe Kolei Mazowieckich. Z oddalonej kilka kilometrów od terminalu stacji PKP Modlin większość pociągów dotrze do Dw. Gdańskiego. Raz na godzinę ma jechać pociąg przez Dw. Wschodni i Centralny na lotnisko Okęcie. Do obsługi połączenia Koleje Mazowieckie kupiły 16 pociągów Elf.

Jeśli chodzi o budowę ponad 5 km trasy pod terminal w Modlinie za 200 mln zł, to wznowiono postępowanie środowiskowe. Jest szansa, że pociąg dojedzie na lotnisko w 2013 r. – informuje „Życie Warszawy”.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.