PARTNER PORTALU
  • BGK

Plany rozbudowy ul.Wróblewskiego w Łodzi

  • AT    4 grudnia 2011 - 08:00
Plany rozbudowy ul.Wróblewskiego w Łodzi

Zarząd Dróg i Transportu (ZDiT) wszczął postępowanie przetargowe na rozbudowę ul. Wróblewskiego od Czerwonej do Proletariackiej w Łodzi. Planuje się usunięcie z jezdni torowiska tramwajowego oraz dodanie drugiej jezdni.
Jak informuje magistrat ze względu na zmianę geometrii jezdni znajdujący się na rogu Wólczańskiej i Wróblewskiego zabytkowy budynek przewidziany jest do wyburzenia. Jak informują radnych Komisji Planu urzędnicy ZDiT otwarcie ofert nastąpi 28 grudnia a do końca 2012 r ma być gotowa dokumentacja projektowa. Na ten cel jest zapisane w przyszłorocznym budżecie 600 tys. zł.

Propozycja ZDiT budzi wiele wątpliwości radnych. Jacek Borkowski, przewodniczący Komisji był zdumiony, że nie odbyły się konsultacje społeczne choć przedstawiciele ZDiT przekonywali, że jest czas, bo projekt czeka jeszcze decyzja środowiskowa - donosi Urząd Miasta.

 Zarówno J. Borkowski jak też radna Urszula Niziołek- Janiak uznali, iż jest to potężne rozwiązanie drogowe, bo planowane są nawet 3 pasy ruchu. Są oni zdania, iż tą propozycją ZDiT chce wpuścić potok samochodów na ul. Piotrkowską i nie widzą sensu takiego działania. Nie rozumieją dlaczego akurat ta ulica ma priorytet w pracach ZDiT.

- ZDiT chce wymusić tą inwestycją sytuację, mimo protestów mieszkańców i różnych środowisk - podkreśla U. Niziołek - Janiak. - Na skrzyżowaniu ul. Wróblewskiego i Wólczańskiej jest zabytkowy budynek. Wystarczyłoby dla usprawnienia ruchu założyć tam sygnalizację świetlną - Przekrój planowanej drogi mieści się w istniejącej działce drogowej, ta droga nie jest rozdmuchana. Wiemy też o stanowisku konserwatora zabytków w sprawie budynku , dlatego będą dwa warianty przebiegu tego skrzyżowania.- odpowiadają przedstawiciele ZDiT - wyjaśnia.

- Nie jest opracowane studium komunikacyjne a planowane jest przeprowadzenie tak potężnej inwestycji drogowej. Jak możemy w takiej sytuacji rozmawiać o zdrowym transporcie w mieście - mówi J. Borkowski.

- Wnioskuję o zdjęcie z WPF z przyszłorocznego budżetu tego zadania i wycofanie się z przetargu . Takie stanowisko przegłosowała również Komisja Finansów. - zaproponowała U. Niziołek-Janiak. -Proponuję, by te pieniądze przeznaczyć na remont domów familijnych przy ul. Ogrodowej - dodała. Komisja przyjęła propozycję radnej - dodaje.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.