Plastyk w Radomiu będzie się rozwijał

  • www.radomnews.pl
  • 15-03-2013
  • drukuj
Prezydent Radomia Andrzej Kosztowniak podpisał w Ministerstwie Kultury i Dziedzictwa Narodowego umowę dofinansowania rozbudowy Zespołu Szkół Plastycznych.
Plastyk w Radomiu będzie się rozwijał

Urząd Miejski w Radomiu pozyskał na ten cel środki Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Infrastruktura i Środowisko.

- Najważniejsze jest to, że gwarancja pozyskanego przez nas dofinansowania unijnego pozwoli szybko ruszyć z inwestycją. Jesteśmy już na etapie postępowania przetargowego na realizację inwestycji. Jeśli nie zaistnieją nieprzewidziane okoliczności, to dosłownie na dniach możemy się spodziewać wyłonienia wykonawcy - podkreśla Andrzej Kosztowniak tuż po złożeniu podpisu na dokumencie.

Na oferty przetargowe realizacji inwestycji miasto czeka do piątku 15 marca, a termin realizacji całości prac związanych z rozbudową „plastyka" określony został na koniec października 2014 roku.

W budynku „plastyka", którego część wpisana jest do rejestru zabytków, planowane jest wykonanie wielu istotnych prac, mających wpływ na poprawę warunków nauczania: remont elewacji i wykonanie iluminacji, dostosowanie budynku do potrzeb osób niepełnosprawnych, aranżacja części pomieszczeń budynku oraz dostosowanie ich do obecnie obowiązujących warunków technicznych, remont sanitariatów i przystosowanie jednego z nich do potrzeb osób niepełnosprawnych, wykonanie nowej posadzki z podłożem na tarasie od strony ul. Grzecznarowskiego oraz na balkonie od strony dziedzińca budynku, wymiana istniejącego pokrycia dachowego i docieplenie stropu ostatniej kondygnacji, wymiana rynien oraz instalacji odgromowej, wykonanie zabezpieczeń przeciwwilgociowych.

Oprócz prac remontowych i modernizacyjnych w istniejącym budynku projekt przewiduje również dobudowę nowego skrzydła szkoły. Obiekt nawiązywał będzie swoją formą do istniejącego budynku szkoły.

Podobał się artykuł? Podziel się!

 


KOMENTARZE (1)ZOBACZ WSZYSTKIE

Jak widać zwijanie państwa trwa w najlepsze bez żadnej refleksji,kto zagasi światło?

Krzysztof, 2013-03-15 16:22:45 odpowiedz

ZOBACZ WSZYSTKIE


ZOBACZ TAKŻE