PARTNER PORTALU
  • BGK

Plastyk w Radomiu będzie się rozwijał

  • www.radomnews.pl    15 marca 2013 - 13:12
Plastyk w Radomiu będzie się rozwijał

Prezydent Radomia Andrzej Kosztowniak podpisał w Ministerstwie Kultury i Dziedzictwa Narodowego umowę dofinansowania rozbudowy Zespołu Szkół Plastycznych.
Urząd Miejski w Radomiu pozyskał na ten cel środki Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Infrastruktura i Środowisko.

- Najważniejsze jest to, że gwarancja pozyskanego przez nas dofinansowania unijnego pozwoli szybko ruszyć z inwestycją. Jesteśmy już na etapie postępowania przetargowego na realizację inwestycji. Jeśli nie zaistnieją nieprzewidziane okoliczności, to dosłownie na dniach możemy się spodziewać wyłonienia wykonawcy - podkreśla Andrzej Kosztowniak tuż po złożeniu podpisu na dokumencie.

Na oferty przetargowe realizacji inwestycji miasto czeka do piątku 15 marca, a termin realizacji całości prac związanych z rozbudową „plastyka" określony został na koniec października 2014 roku.

W budynku „plastyka", którego część wpisana jest do rejestru zabytków, planowane jest wykonanie wielu istotnych prac, mających wpływ na poprawę warunków nauczania: remont elewacji i wykonanie iluminacji, dostosowanie budynku do potrzeb osób niepełnosprawnych, aranżacja części pomieszczeń budynku oraz dostosowanie ich do obecnie obowiązujących warunków technicznych, remont sanitariatów i przystosowanie jednego z nich do potrzeb osób niepełnosprawnych, wykonanie nowej posadzki z podłożem na tarasie od strony ul. Grzecznarowskiego oraz na balkonie od strony dziedzińca budynku, wymiana istniejącego pokrycia dachowego i docieplenie stropu ostatniej kondygnacji, wymiana rynien oraz instalacji odgromowej, wykonanie zabezpieczeń przeciwwilgociowych.

Oprócz prac remontowych i modernizacyjnych w istniejącym budynku projekt przewiduje również dobudowę nowego skrzydła szkoły. Obiekt nawiązywał będzie swoją formą do istniejącego budynku szkoły.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (1)

  • Krzysztof, 2013-03-15 16:22:45

    Jak widać zwijanie państwa trwa w najlepsze bez żadnej refleksji,kto zagasi światło?