PARTNER PORTALU
  • BGK

Platini chwali za przygotowanie Euro 2012

  • PAP    26 stycznia 2011 - 12:29
Platini chwali za przygotowanie Euro 2012

Polska i Ukraina mogą pochwalić się sukcesem w przygotowaniach do wspólnie organizowanych piłkarskich mistrzostw Europy w 2012 roku - oświadczył prezydent Europejskiej Unii Piłkarskiej (UEFA) Michel Platini.
"W ciągu ostatniego roku zauważamy ogromny postęp; oddano do użytku nowe stadiony i terminale lotnicze. Takie tempo przygotowań pozwala UEFA ufać, że całą niezbędna infrastruktura będzie gotowa na czas" - powiedział Platini, cytowany na stronie internetowej UEFA. Czytaj też: 500 dni przed turniejem

Prezydent UEFA podkreślił jednocześnie, że nie zważając na sukcesy organizatorzy Euro 2012 muszą uporać się jeszcze z wieloma zadaniami.

"500 dni (do ME-2012) może wydawać się długim okresem, jednak dla wydarzenia o takim znaczeniu liczy się każdy dzień. Dlatego też mamy zamiar kontynuować naszą owocną współpracę z rządami państw-gospodarzy, miastami, które będą przyjmować turniej, oraz miejscowymi komitetami organizacyjnymi, by zapewnić niezapomniany turniej na Ukrainie i w Polsce" - oświadczył Platini.

W Polsce mecze Euro 2012 będą rozgrywane w Warszawie, Gdańsku, Poznaniu i Wrocławiu. Na Ukrainie turniej przyjmie Kijów, Charków, Donieck i Lwów.
Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.