PARTNER PORTALU
  • BGK

Płock dostanie 30 mln zł na inwestycje drogowe

  • bad    5 września 2014 - 16:30
Płock dostanie 30 mln zł na inwestycje drogowe

Zarząd Województwa Mazowieckiego przeniósł na listę podstawową „kluczówek” płocki projekt budowy łącznika pomiędzy Rondem Wojska Polskiego a węzłem obwodnicy północno-zachodniej „Bielska” wraz z budową węzła „Boryszewo” na połączeniu trasy z ul. Otolińską.
- To bardzo potrzebna inwestycja. Jako płocczanin, ale i marszałek województwa, nie miałem co do tego żadnych wątpliwości. 30 mln zł z UE to solidne wsparcie dla miasta i jego mieszkańców - podsumowuje swoją decyzję marszałek Adam Struzik.

Czytaj też: Płock o krok od zakończenia prac nad RIT-em

Marszałek podkreślił pozytywny udział mieszkańców miasta w procesie decyzyjnym.

- Muszę powiedzieć, że jestem dumny z postawy Płocczan, którzy wykazali się dużą aktywnością podczas konsultacji społecznych. To ułatwiło nam decyzję - dodaje. - Właśnie taka konstruktywna aktywność, budująca, a nie dzieląca, jest przejawem obywatelskiej dojrzałości.

Czytaj też: Płock będzie miał dworzec autobusowy z prawdziwego zdarzenia 

Zarząd Województwa Mazowieckiego zmienił uchwałę w sprawie zatwierdzenia listy projektów kluczowych do umieszczenia w indykatywnym planie inwestycyjnym dla Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego 2007-2013.

Z listy rezerwowej na listę podstawową Indykatywnego Wykazu Indywidualnych Projektów Kluczowych RPO WM 2007-2013 przeniesiono projekt gminy miasta Płock pn.„ Budowa łącznika pomiędzy Rondem Wojska Polskiego a węzłem obwodnicy północno-zachodniej „Bielska" wraz z budową węzła „Boryszewo" na połączeniu trasy z ul. Otolińską na terenie Gminy Miasto Płock - Etap I (Działanie 3.1. Infrastruktura drogowa, Priorytet III. Regionalny system transportowy)".

Orientacyjna wartość inwestycji to 43,5 mln zł, z czego unijne dofinansowanie wyniesie 30,3 mln zł.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.