PARTNER PORTALU
  • BGK

Płock i PKN Orlen zbudują tor motocrossowy

  • pap    7 października 2014 - 19:15
Płock i PKN Orlen zbudują tor motocrossowy

Władze Płocka i PKN Orlen planują najpóźniej do 2016 r. wybudowanie nowoczesnego toru motocrossowego, działającego w ramach mającego tam powstać Centrum Sportów Motorowych. Tor miałby służyć sportowcom, miłośnikom motocykli, quadów, a także rowerów górskich.
W założeniu obiekt wraz z dodatkową infrastrukturą miałby być wykorzystywany do organizowania szkoleń i zawodów motocrossowych, w tym o randze międzynarodowej.

List intencyjny w sprawie budowy toru podpisali we wtorek prezydent Płocka Andrzej Nowakowski i dyrektor wykonawczy ds. marketingu PKN Orlen Leszek Kurnicki.

Nowakowski przyznał podczas konferencji prasowej, że na temat pomysłu budowy w Płocku toru motocrossowego rozmowy z PKN Orlen prowadzono od roku. "Nie było trudno przekonać PKN Orlen do samej idei. Teraz przed nami konkretne działania, których celem będzie stworzenie toru motocrossowego, a następnie Centrum Sportów Motorowych" - powiedział prezydent Płocka.

 Czytaj też: Stadion w Białymstoku: dwa lata po terminie, ale jest

Kurnicki zaznaczył, że celem projektu jest budowa w Płocku profesjonalnego toru motocrossowego. "Chcielibyśmy brać aktywny udział w projekcie samej trasy toru. Chcemy, żeby to nie było miejsce tylko do szkoleń, ale również miejsce, w którym mogłyby odbywać się zawody, także rangi międzynarodowej" - dodał.

 Czytaj: Doniesienie do prokuratury w sprawie Stadionu Śląskiego

Dopytywani przez dziennikarzy o szczegóły realizacji projektu, w tym lokalizację i wielkość toru motocrossowego oraz koszty inwestycji, Nowakowski i Kurnicki zastrzegli, że będzie to jeszcze przedmiotem uzgodnień partnerów planowanego przedsięwzięcia.

"Daliśmy sobie czas z PKN Orlen, by lokalizację toru uzgodnić. Ma być to działanie wspólne. Mamy czas na to - kilka miesięcy. Od tej lokalizacji zależało będzie szereg innych rzeczy, czyli np. koszty" - oświadczył Nowakowski.

"Koszty będą sprawą wtórną dla efektów, które chcemy uzyskać. Jesteśmy zabezpieczeni, przygotowani do realizacji projektu, który będzie miejscem profesjonalnego uprawiania motosportów i zawodów międzynarodowych" - dodał Kurnicki.

Płock i PKN Orlen planują wstępnie, że na terenie kilku hektarów oprócz toru motocrossowego powstaną w jego sąsiedztwie dodatkowe elementy związane z infrastrukturą obiektu, jak np. trasy treningowe z różnym stopniem trudności.

"Chcielibyśmy skończyć projekt do roku 2016. Jeżeli uda się nam szybciej znaleźć lokalizację, projekt będzie realizowany wcześniej" - podkreślił Kurnicki.

PKN Orlen to największy w Europie Środkowej podmiot branży rafineryjno-petrochemicznej. W Płocku znajduje się zakład główny i siedziba spółki

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (1)

  • Zainteresoway, 2014-10-09 11:43:00

    Może tor powstanie w Trzepowie, gdzie wcześniej miała być Spalarnia Odpadów (podobno projekt już nieaktualny? )... blisko miasta i UM ma tam tereny